7 pomysłów na ubranie choinki!

7 pomysłów na ubranie choinki!


Najważniejszą świąteczną ozdobą w naszym mieszkaniu jest choinka. Mimo, że zwyczaj ubierania choinki przybył do Polski dopiero w XIX wieku, jest on dziś obecny niemal w każdym domu. Wybór dekoracji jest ogromny: od tradycyjnych szklanych bombek, słomianych zabawek, po własnoręcznie robione łańcuchy, suszone owoce czy słodycze. Nie potrzeba jednak wcale drogich ozdób, by nasze zielone drzewko wyglądało zachwycająco. Bardzo ważną ozdobą każdej choinki, o czym wielu z nas zapomina, jest gwiazda betlejemska lub czubek na szczycie choinki. Inny ważny element stanowi wybór lampek, których światło daje cudowny świąteczny nastrój w pomieszczeniu. Malwina Sarnowska, projektantka w Porta KMI Poland tłumaczy, że jeśli zdecydujemy się ubierać choinkę na wiele kolorów,  światełka także mogą być kolorowe, jeśli jednak skupiamy się na dwóch trzech barwach, najlepiej wybrać czyste białe światło, które nie zburzy naszej koncepcji. Oto kilka pomysłów na stylową choinkę.

Choinka w stylu skandynawskim. Cechuje ją przede wszystkim minimalizm. Ozdoby mogą mieć różne wzory, ale najczęściej w kolorze białym. Skandynawska choinka może być wstawiona do wiklinowego kosza lub metalowego pojemnika.

skandynawska

skandynawska 1

Choinka w stylu eko. Ubrana jest w proste ozdoby, które można znaleźć w lasie – patyczki, szyszki czy jemiołę. Mogą też pojawić się na niej orzechy  włoskie czy suszone owoce.

choinka eko

Choinka piernikowa.  Ozdobiona pierniczkami, które mogą zostać w swojej podstawowej formie albo być przystrojone kolorowym lukrem i zawieszone na wstążkach.

pierniki piernikowa

 

Choinka w stylu glamour. Jest ubrana we wszelkiego rodzaju szklane i kryształowe ozdoby, posypana brokatem czy udekorowana piórami. Ozdoby powinny błyszczeć i mienić się brokatem.

glamour glamour

 

Choinka w stylu rustykalnym. Ubrana jest w kolorowe i różnorodne ozdoby z papieru, drewna czy ze słomy. Można na niej zawiesić także suszone owoce, np. plastry pomarańczy i czerwone jabłuszka.

w słomaine rustykalna, prowansalska

Choinka jednokolorowa. Choinka ubrana w jednym kolorze zawsze będzie wyglądać elegancko. Kolory ozdób możemy dobrać do wystroju pomieszczenia, w którym postawimy drzewko.

fioletowa niebieska

 

Biała choinka. Jest delikatna i puszysta. Nie potrzebuje zbyt wielu ozdób. Najlepiej wygląda ubrana jedynie w  delikatne ozdoby w jednym kolorze oraz  lampki.

biała

Foto:

www.muratordom.pl

www.stylowi.pl

www.polki.pl

www.designbywoman.pl

www.wnetrzagalewska.pl

www.frikkinawesome.com