Aplikacja, która nas ubierze


Już od najmłodszych lat mamy uczą swoje pociechy, żeby ubranka na następny dzień przygotowywać sobie wieczorem. Później wiele z nas za tę naukę dziękuje i częstokroć zbiera profity – głównym jest czas. Wydawać by się mogło, że cenne minuty właśnie tracimy, bo zamiast obejrzeć film czy poczytać książkę, my skrupulatnie dobieramy poszczególne elementy garderoby.
Niestety, zwolennicy spontanicznego sposobu dobierania ubioru z samego rana, kiedy ciemno, zimno i nic się nie chce, tracą o wiele więcej czasu próbując ubrać się w popłochu. Zamiast przemyśleć wszystko wcześniej i na spokojnie, przebierają się cztery razy, zmieniają, rozrzucają, ciskają, denerwują się i ostatecznie potrzebują dodatkową porcję tych jakże cennych rano minut.
Ale to tylko jeden problem. Kolejne kłopoty sprowadza na nas pogoda. Bo co z tego, że wieczorem mamy ochotę ubrać spódniczkę i zwiewną bluzkę, jeśli następnego dnia budzimy się, a za oknem nie nasz środkowoeuropejski, umiarkowany klimat, tylko halny przemieszany z północnoeuropejskim sztormem, temperatura arktyczna, a o słońcu to w ogóle możemy zapomnieć. Albo nawet świeci, wiaterek owiewa nam twarz, my suniemy na przystanek tramwajowy, aż nagle spada na nas wiadro wody. I tak pada, i pada, i pada… Takie sytuacje zna chyba każdy.
Na szczęście przybywa nam z pomocą Glamour i ich nowa aplikacja na telefony. Jeśli nie jesteście typem człowieka przygotowanego na wszystko, czyli nie sprawdzacie dzień wcześniej prognozy pogody na wszystkich możliwych kanałach, przyda wam się aplikacja, która nazywa się „COAT?”.
Podpowie, jaki rodzaj płaszcza przyda się danego dnia, czy będzie potrzebna parasolka (nawet, jeśli rano nie pada, COAT? będzie wiedzieć, czy opłaca się wziąć parasol, który przyda nam się później), ale zadba także o naszą fryzurę. Doradzi, czy lepiej włosy zostawić rozpuszczone, czy może jednak warto związać je w kucyk – wszystko ze względu na pogodę w miejscu, gdzie aktualnie się znajdujemy.
Aplikacja, która premierę miała trzy dni temu, na razie jest darmowa, a do wyboru mamy 7 najpowszechniejszych języków. Ponadto zadba nie tylko o nasz komfort, ale i o szykowny wygląd, podpowiadając, co dobrać do przeciwdeszczowego płaszcza bądź trenczu, aby wyglądać świetnie i modnie.

appka1

 

foto: http://appsliced.co/


 

Obserwuj Aleksandra Galewska-Tomańska:

Z wykształcenia muzyk, pedagog i pedagog specjalny. Zainteresowana tym, co dzieje się na świecie, doszukuje się zależności w zachowaniach międzyludzkich i bieżących wydarzeniach społecznych.