Bo życie toczy się dalej […]


Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza przy Rynku Starego Miasta wraz z Instytutem Wydawniczym Erica zorganizowało promocję książki Anny Małgorzaty Pycki „Pod rękę z Bolesławem Prusem. Spacer po Śródmieściu”. Autorka książki opowiedziała o tym jak namówiła na spacer po współczesnej Warszawie Bolesława Prusa i co z tego wynikło,bo życie toczy się dalej, a duch pisarza ciągle unosi się nad miastem, co potwierdzają prawie każdego dnia poszukiwacze nienazwanych asteroidów…”.

Spotkanie poprowadził Paweł Waszak, a rozmówcy snuli pogawędkę o Warszawie w czasach Prusa i obecnie, Prusie – warszawskim kronikarzu, Festiwalu Wokulskiego – w tle ze zdjęciami z kolejnych edycji Festiwalu Wokulskiego.

Na zakończenie świetny koncert piosenek z Warszawą dała Anna Grabińska. Należy ubolewać nad faktem, iż to bardzo ciekawe spotkanie było tam mało rozreklamowane.IGOR_12509836_483667861835386_1515391733638309959_n

IGOR3

IGOR4

IGOR1 IGOR2

Obserwuj Igor Strojecki:

Igor Strojecki z pasją tworzy fotodokumentację życia codziennego, historii kultury materialnej, sztuki i architektury. Prowadzi na Blogu z Kapelusza dział pt. "Igor Strojecki poleca"