Firmę Porthos Kapelusz & Czapka – odwiedziła Internetowa TV Nasze Miasto Warszawa

opublikowane w Najnowsze Wpisy | 0

Foto – Szymon Starnawski, źródło: Naszemiasto.pl

Karolina Kowalska  z ekipą TV Nasze Miasto oraz fotografem Szymonem Starnawskim odwiedziła Manufakturę
Kapeluszy Porthos. Poniżej  prezentujemy fragment artykułu z tej wizyty.
Kliknij w link i  zobacz cały materiał w tym Video i 55 fotografii.

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/kapelusz-spelnimy-kazde-zyczenie-zagladamy-do-pracowni,3653119,artgal,t,id,tm.html

Autor: Karolina Kowalska, źródło: Naszemiasto.pl
„Kapelusz? Spełnimy każde życzenie”. Zaglądamy do pracowni Porthos w Rembertowie [WIDEO, FOTO]

Trafić nie jest łatwo. Trzeba dotrzeć na skraj Rembertowa, wjechać na teren Akademii Obrony Narodowej, popytać po drodze kilka osób. Ale warto. Bo takiej drugiej Pracowni Modniarskiej nie ma chyba w całym kraju.

Od progu wita nas pani Helena Pniewska, która z firmą związana jest niemal od zawsze. Od pierwszych minut czuć, że potrafi zająć się klientem – proponuje napoje i od razu zagania nas do mierzenia wszystkich nakryć głowy. Gdybyśmy chcieli się przyłożyć do tej czynności, zostalibyśmy chyba w Porthosie kilka dni. Półki w kolejnych pomieszczeniach uginają się od setek fasonów, kolorów, materiałów, dodatków. Warszawianki sprzed wojny czułyby się tutaj jak w raju.

– Przed wojną nikt się nie ruszał z domu bez kapelusza albo czapki, w tamtym okresie zresztą rozpoczęła działalność nasza firma. Ale kapelusze były ważnym atrybutem dla eleganckich osób i wcześniej i później. Natomiast od kilku lat czuć wyraźny boom na nakrycia głowy, szczególnie wśród młodych osób – wyjaśnia Pani Helena. – Czarne, klasyczne kapelusze z szerokim rondem, czapki z daszkiem i letnie panamy to nasz hit.
Kliknij w link i  zobacz cały materiał w tym Video i 55 fotografii.
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/kapelusz-spelnimy-kazde-zyczenie-zagladamy-do-pracowni,3653119,artgal,t,id,tm.html

56c59809bf4e9_o,size,933x0,q,70,h,f71074

56c598374a98e_o,size,933x0,q,70,h,f1af64

56c5981d97a76_o,size,933x0,q,70,h,1bb2fc