Ja ze Słupska – Ty ze Słupska:

Ja ze Słupska – Ty ze Słupska:

 

Słupski pianista jazzowy Janusz Prynkiewicz
akompaniuje wokalistce  Ilonie Poll.

 

Janusz Prynkiewicz. – znakomity pianista jazzowy, aranżer, kompozytor. Koncertował we Francji, Holandii, Norwegii, Finlandii oraz USA. Grywał m.in. ze światowej sławy Buddy Richem i Lionelem Hamptonem, a także Andrzejem Dąbrowskim, znanym polskim muzykiem.

Jego fascynacja jazzem zaowocowała świetną techniką i własnym stylem gry, a jego koncerty przyniosły uznanie publiczności i krytyków w kraju i za granicą.

Ilona Poll – Wokalistka jazzowa, bluesowa, soulowa. W latach osiemdziesiątych pierwsze koncerty z muzykami trójmiejskiej bohemy. Następnie 2-letnia współpraca z uznanym coverband z Gdańska z gatunku muzyki tanecznej. Początek lat 90-tych wyjazd do Niemiec. W Kolonii szkolenie głosu poprzez 3-letni udział w jazzowo-soulowo-bluesowych warsztatach wokalnych. Współpraca z „The Soulful Seven” acapella ensemble, nagranie cd i wspólne koncerty.

W końcu realizacja cd w stylu rock/bluesa z własnymi kompozycjami i lirykami oraz kilkanaście udanych koncertów klubowych.

Lato 2005 to przyjazd do Polski z bagażem doświadczeń muzycznych oraz pierwsze, wysokie oceny nowego demo cd z gatunku piosenek jazzowych. W rezultacie Ilona Poll śpiewa liczne koncerty na całym Wybrzeżu, a jej popularność ciągle rośnie.

Na repertuar Ilony Poll składa się cała gama znakomitych wykonawców lat 40 – tych i 50 – tych takich jak: Nat King Cole, Ella Fitzgerald, Ray Charles, Julie London i Dinah Washington. Również nowe przeboje jazzowe Petera Cincotti i Diane Reaves możemy usłyszeć w jej interpretacji.