Nowy prowadzący Top Gear


Jeden z najbardziej znanych programów TV na świecie zyskuje nowego prowadzącego.

Po tym, jak w ubiegłym roku wyrzucono Jeremy’ego Clarksona z audycji „Top Gear”, fotel prowadzącego wciąż pozostawał pusty. W czwartek brytyjska stacja BBC poinformowała, że miejsce znanego entuzjasty motoryzacji zajmie inny, ale do tej pory słynący z odmiennego wcielenia.

Matt LeBlanc to aktor najbardziej znany z roli Joey’a Tribbianiego w serialu „Przyjaciele”. Choć ma dopiero 48 lat, na ekranie obecny jest od 1985 roku. Matt vel Joey zaczynał w reklamie ketchupu Heinz, a do produkcji słynnej na całym świecie trafił w 1994. Przez dziesięć pełnych sezonów wcielał się w budzącego sympatię Joey’a, choć jak przyznają twórcy serialu, na początku całkowicie nie przypadł im do gustu.

Dziś LeBlanc rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze. Pierwsze odcinki „Top Gear” z jego udziałem zostaną wyemitowane w maju. W oficjalnym oświadczeniu prasowym przyznał, że jest zaszczycony, ponieważ od zawsze był maniakiem motoryzacji i wielkim fanem programu. Przed 4 laty miał okazję poznać show od środka. Wziął bowiem udział w jednym z odcinków i zaskoczył wszystkich doskonałym panowaniem nad jednym z najszybszych samochodów świata, super szybkim McLarenem 12C.

matt-leblanc-episode-1200x630

foto: twitter.com, www.ellentv.com


Obserwuj Aleksandra Galewska-Tomańska:

Z wykształcenia muzyk, pedagog i pedagog specjalny. Zainteresowana tym, co dzieje się na świecie, doszukuje się zależności w zachowaniach międzyludzkich i bieżących wydarzeniach społecznych.