Podróżowanie szybkie jak nigdy wcześniej


Firma Airbus ma pomysł, jak zrewolucjonizować metodę wchodzenia na pokład samolotów. Dzięki temu czas na lotnisku można by bardzo skrócić.

Zarejestrowanie się na lot, odprawa paszportowa, nadanie bagażu, kontrola bezpieczeństwa, wreszcie wejście na pokład – zdarza się, że pobyt na lotnisku trwa dłużej niż sam lot. Trzeba przyjeżdżać zwykle na dwie godziny przed lotem (międzynarodowym), czas dłuży się i przecieka przez palce. Na każdym z etapów wstępu do podróży napotyka się kolejki.

Francuski producent samolotów, firma Airbus ma konkretny pomysł jak można by przyspieszyć choć część pobytu na lotnisku związaną z wchodzeniem na pokład maszyny. Nowość polegałaby na tym, że cała kabina samolotu zapełniałaby się ludźmi w budynku terminalu, następnie odpowiedni mechanizm łączyłby taki „wagonik” z odpowiednim kadłubem. Niepotrzebny byłby jakikolwiek rękaw czy podstawiane autobusy. Nikt nie musiałby przemykać się pod samolotem w deszczu czy śniegu wracając z ciepłych krajów w samych szortach.

Airbus swoje rozwiązanie już opatentował – w amerykańskim urzędzie ma to numer 009193460 – i dopracowuje sposób przygotowania lotniskowych budynków na swoje ruchome kabiny. No i wypadałoby zaprojektować samoloty od nowa, żeby nic podczas lotu się nie poodczepiało. Ale to drobiazg, najważniejszy jest sam patent i ideologiczna rewolucja!

 

foto: pixabay.com


 

Obserwuj Aleksandra Galewska-Tomańska:

Z wykształcenia muzyk, pedagog i pedagog specjalny. Zainteresowana tym, co dzieje się na świecie, doszukuje się zależności w zachowaniach międzyludzkich i bieżących wydarzeniach społecznych.