Spotkaj się z Jeanem-Michelem Jarre’em


Jean-Michel Jarre, jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych postaci muzyki elektronicznej, spotka się z polskimi fanami by promować płytę „Electronica Part 1: The Time Machine”.

21 października 2015 (środa) o 19.00 w empiku Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122 – wstęp / udział bezpłatny

Krążek opowiada historię muzyki elektronicznej. Jarre zaprosił do współpracy 30 znakomitych artystów, m.in. Moby’ego, Armina van Buuren’a, Massive Attack czy Laurie Anderson.

Jean-Michel André Jarre (ur. 24 sierpnia 1948 w Lyonie we Francji) – kompozytor muzyki elektronicznej, syn kompozytora muzyki filmowej, Maurice’a Jarre’a. Jest uważany za pioniera muzyki elektronicznej, jak i organizatora koncertów – masowych tworzonych z rozmachem koncertów-przedstawień, z wykorzystaniem reflektorów, laserów i fajerwerków. Mówi się, że Jarre stworzył muzykę elektroniczną „dla wszystkich”.

Występy cieszą się wielką popularnością i Jarre kilkakrotnie ustanawiał nowe rekordy Guinnessa jeśli chodzi o liczbę widzów. Na koncert w Moskwie w 1997 przybyło aż 3,5 miliona ludzi. Innym rekordem jest cena, za jaką została sprzedana jedyna wytłoczona sztuka płytyMusic for Supermarkets – 69 tys. ówczesnych franków francuskich. Oryginalne taśmy zostały spalone w obecności notariusza. 26 sierpnia 2005 dał dwuipółgodzinny koncert pt. „Przestrzeń Wolności” dla upamiętnienia 25. rocznicy powstania „Solidarności”.

 

 

 

https://www.flickr.com

Obserwuj Aleksandra Galewska-Tomańska:

Z wykształcenia muzyk, pedagog i pedagog specjalny. Zainteresowana tym, co dzieje się na świecie, doszukuje się zależności w zachowaniach międzyludzkich i bieżących wydarzeniach społecznych.