Trendy, z którymi żegnamy się w tym sezonie


Przełom sezonów w branży modowej to czas powrotów, narodzin nowości i oczywiście pożegnań. Bacznie śledziliśmy losy bardziej lub mniej trafionych trendów i wiemy już, z którymi z nich przyjdzie nam się rozstać jeszcze w 2015 roku.

Sporą rewolucją będzie na pewno drastyczny spadek popularności hipsterów. Już dziś niektórzy zastanawiają się, jak mogły im się podobać swetry w romby i wełniane czapki noszone w lipcu, a dotychczasowi dumni posiadacze bujnej hipsterskiej brody ukradkiem zerkają w stronę maszynki do golenia. Być może do załamania dobrej passy stylu hipsterów przyczyniło się wyjątkowo upalne lato, niemniej jednak faktem jest, że pora szykować się na nowe trendy. O dziwo, także normcore stacza się powoli ze szczytu popularności (o ile coś z założenia niemodnego mogło w ogóle być na topie), choć jest postrzegany jako odpowiedź na „unikalność” hipsterów. Miłośnicy klapków noszonych do skarpetek i bezkształtnych kawałów tkaniny służących za ubranie po chwilowym triumfie znów muszą usunąć się w cień, co zresztą chyba nie będzie dla nich wielkim zaskoczeniem.

acne-studios-resort-2015-fot-mat-prasowe

Od kilku sezonów coraz śmielej rozcinałyśmy i darłyśmy swoje dżinsy, aż doszło do tego, że dziury zajmowały nieraz większą powierzchnię spodni niż tkanina! Przyznać trzeba, że już zaczynało się robić niebezpiecznie – następnym krokiem mogła być, o zgrozo, zupełna rezygnacja ze spodni, do czego w ostatnim czasie zachęcały też temperatury. Na szczęście zwyciężył rozsądek i, nie oszukujmy się, zmysł estetyczny. Postrzępione spodnie będą musiały poczekać w szafie na lepsze czasy, bo teraz do łask wracają cygaretki, dzwony i nieśmiertelne kuloty.

magdalena-frackowiak-reklamuje-kolekcje-dzinsow-amp-denim-dam-od-h-amp-m-fot-serwisprasowy

Crop topy także muszą odejść, kiedy dni zaczną robić się chłodne. Odsłanianie brzucha nie wszystkim paniom przychodzi z łatwością – te mniej świadome swoich wdzięków odetchną z ulgą, mogąc ukryć nie do końca doskonałe ciało bez bycia posądzoną o brak stylu. Co najmniej do przyszłego lata sprawa crop topów wydaje się być załatwiona.

alice-olivia-pre-fall-2015-fot-mat-prasowe
Jeśli można powiedzieć, że wśród ostatnich trendów coś zdecydowanie się przejadło, to będą to baskinki. Choć nadają sylwetce powabnych kształtów, maskując jednocześnie jej mankamenty, to cieszą nasze oczy już zbyt długo – moda ma to do siebie, że w końcu przemija… i wraca. Jeśli pokochałyście sukienki czy ramoneski z baskinkami, wypatrujcie ich co jakiś czas wśród nadchodzących trendów.

aigner-wiosna-lato-2015-fot-imaxtree

Nie sposób zapomnieć o trendach urodowych, które również przyjdzie nam pożegnać w nadchodzącym sezonie. Na pierwszy ogień pójdzie (albo już poszło) od początku kontrowersyjne ombre – fryzura, która dla jednych była objawieniem i inspiracją, a dla innych – wzbudzającym wstręt „mega odrostem”.

kat-graham-fot-eastnews

Niebawem zaczną królować naturalne kolory i włosy ścięte „na loba” – z korzyścią dla zmaltretowanych końcówek. Polecamy ozdobić ten świeży look gustownym kapelusikiem, idealnym na pierwsze chłody.

c500f9dc8e47e03f1e84605dc8169671

63215eaf725ddc0e9e410bb56412613d

Mocny makijaż przestaje być ekscytujący – co za dużo, to nie zdrowo. Prognozy stylistów są jednoznaczne – w nowym sezonie będzie liczył się jak najbardziej naturalny wygląd. Także wątpliwej urody wygolone boki głowy stracą wszelką rację bytu, z czego się bardzo cieszymy. Jak widać, po miesiącach oglądania najwymyślniejszych hipsterskich wąsów, doszczętnie sponiewieranych dżinsów i wszelkiej maści baskinek, czyhających za każdym rogiem, możemy wreszcie odetchnąć z ulgą i znaleźć chwilę, by odkryć w sobie naturalne piękno.

Martyna Kursa

Obserwuj Przyjaciele Porthosa:

Tworzymy zespół ludzi zaprzyjaźnionych z Porthosem i chcemy wnosić wszystko co najlepsze tworzenie tej strony. Piszemy o tym co nas inspiruje i interesuje.