Windows i czarna dziura

Windows i czarna dziura

 

Dokładnie 10 lat temu światło dzienne ujrzał system operacyjny Windows 95, ale co dziś ciekawego można napisać o oprogramowaniu, poza tym, że zostało wymyślone i pomogło ludzkości zwiększyć efektywność w domu i w życiu codziennym? Dobrze, że powstało!

Dziś historia mrożąca krew w żyłach. Nie wiem, czy lepiej byłoby ten tekst publikować dzisiaj, czy wczoraj. Chyba lepiej wczoraj, żebyście mogli przygotować latarki.

Pamiętacie z dzieciństwa, jak z drżeniem rąk i potem na czole opowiadaliście wśród dzieciaków niestworzone historie o wampirach, mordercach z maczetą, dusicielach, złodziejach i jednookich potworach, a później baliście się zasnąć przez całą noc i tylko kołdra chroniła Was przed tragiczną śmiercią przez rozszarpanie?

Dziś jest jeden z takich dni, kiedy wolelibyście nie wychodzić spod pierzyny. Przepraszam, że nie ostrzegałam wcześniej. Otóż 24 sierpnia 2015, późnym popołudniem Ziemię przykryć mają całkowite, czterodniowe ciemności!

Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ według naukowców jest to zjawisko normalne, następuje co 26 000 lat i zwane jest „galaktycznym zaćmieniem” lub „całkowitym, 96-godzinnym zaciemnieniem”.

Pomimo pomówień, że będzie to początek końca wszystkiego, NASA i wielu naukowców uspokaja ludzi, próbując w najprostszy sposób wyjaśnić w czym rzecz. Według ich teorii w naszym układzie słonecznym pojawi się ciemna szczelina, która pochłania wszelkie fotony emitowane przez Słońce. Z tego powodu wielka dziura wchłonie promienie słoneczne, które nam się należą. Nie ma się jednak co obawiać o klimat, ponieważ wchłonie ona tylko fotony, pozostawiając w spokoju ciepło ogrzewające naszą planetę.

Wszystkich, którzy rwą włosy z głowy chcę pocieszyć – cała historia jest kolejnym internetowym wymysłem, który krąży po sieci. Z pewnością po południu zacznie się ściemniać i pozostanie tak aż do rana dnia następnego, ale proszę spać spokojnie. Według prognoz Słońce 25 sierpnia wzejdzie o 5:34. Dzisiaj mamy zatem najzwyczajniej urodziny Windowsa 95.