Choinka, która nigdy nie zmoknie


Tradycjonalista wybierze żywą, ekolog – przywiąże się do niej łańcuchami, leśniczy zostawi ją w spokoju, a projektant? Stworzy ją z parasolek. Czy wiecie już o czym mowa? Oczywiście, że o choince.

Zbliża się sezon świąteczny, na polskich ulicach jeszcze aż tak tego nie czuć, ale na przykład w Londynie świętowanie już rozpoczęto.
W jednym z londyńskich hoteli stanęła designerska choinka, do zrobienia której wykorzystano parasolki.
Hotel Claridge przez dwa ostatnie sezony odpowiedzialność za przystrojenie tradycyjnego bożonarodzeniowego drzewka powierzał projektantom Dolce & Gabbana. Tym razem ta zaszczytna funkcja przypadła Christopherowi Bailey’owi, szefowi działu kreatywnego kraciastej Burberry.
Bailey przyznaje, że uwielbia Boże Narodzenie, dlatego był zachwycony propozycją tego prestiżowego hotelu.
Jeśli myślicie, że Christopher przyniósł z domu zakurzone pudełko z drewnianymi ozdóbkami, ledowe lampki z targu świątecznego i krzesełko, żeby móc założyć choince czubek, to grubo się mylicie. Nic z tych rzeczy. Do stworzenia choinki wykorzystał 77 000 światełek i ponad 100 parasolek, którymi przy okazji chciano nawiązać do słynnej angielskiej pogody. Wszystkie parasole wykonane są ze srebrnych i złotych metalicznych materiałów, odbijających światło – dzięki temu każdy przechodzący obok „drzewka” gość hotelu spowoduje, że zacznie ono żyć. Każdy ruch nieopodal bowiem będzie odbijał się w złotej i srebrnej tkaninie.
Moim zdaniem choinka Bailey’a ma jeszcze jedno oblicze – na zdjęciu przedstawiającym projekt wygląda, jakby była wykonana z oszlifowanych diamentów. To z kolei może nadać przedsięwzięciu kolejny sens – diamenty, bogactwo, prezenty, projektant, przepych, niepotrzebnie wydawane pieniądze, piękno na pokaz… Przepraszam, zagalopowałam się. Choinka musi przede wszystkim pasować do wnętrza, zatem trudno byłoby zaakceptować taką żywą, zieloną z tradycyjnymi bombkami w znanym hotelu stolicy Wielkiej Brytanii.

 Paryż  W światowej stolicy mody – Paryżu –  w centrum handlowym Galeries Lafayette stanęła 20-metrowa sosna zaprojektowana przez znanego na całym świecie, szwajcarskiego producenta zegarków Swatch. Motywem przewodnim ozdób są przepiękne kwiaty. Żródło i foto poniżej: poszkole.pl

Obrazek1

foto: http://www.claridges.co.uk/