Afryka – PORTHOS Inspiracje Kolorystyczne 2016 /17

opublikowane w Moda z Kapelusza, Najnowsze Wpisy | 0

AFRYKĘ-6-e1431450610908

Zakochaliśmy się w w Afryce. Nie znaczy to, że nie chcemy wypowiadać się na temat imigracji z tamtego kierunku. Podejmiemy tę sprawę niezwłocznie. Dzisiaj popatrzcie z nami na Afrykę, pod kątem jej inspiracji modowych. Miłych wrażeń.moda_na_afryke_10

Przeglądając modę Afryki na przestrzeni wieków, wysnuwamy wniosek, że tylko tak gorący klimat wybucha niczym wulkan mnogością kolorów i wzorów w jednym stroju. O ile w Europie staramy się ochładzać ulicę (również zgodnie z klimatem) i ubieramy się w kolory neutralne, jeden lub najwyżej dwa w zestawieniu i jak jeden wzór to reszta gładko, o tyle gorąca Afryka kąpie się w kolorach i wzorach nie przejmując się, a może nawet nie znając słowa „pasować”.

MODA NA AFRYKĘ 2

nmafr.5

MODA NA AFRYKĘ8

W Afryce pasuje. Wszystko do wszystkiego. Przepych godny rajskich ptaków, a wzornictwo wyłamujące się monotonii pustynnego krajobrazu począwszy od domostw a skończywszy na dodatkach.

afrostyle1Afrostyle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Afro_style3

Stroje historyczne aż kipią bogactwem zarówno wzorów jak i falbanek i marszczeń. A dziś?

Współczesne stroje nie ustępują swoim historycznym odpowiednikom. Nadal króluje kolor i bardzo bogate zdobienie.  Są motywy roślinne, zwierzęce i bardzo typowa afrykańska geometria.

MODA_NA_AFRYKE MODA_NA_AFRYKE4

MODA_NA_AFRYKE_3

nmafr.6NMafr4

 

 

 

collage

Zainspirowani tą cudowną kolorystyką i wyjątkowym wzornictwem, postanowiliśmy wyrazić jej elementy w naszej nowej kolekcji na 2016 rok.

Szykujcie głowy na następne, bardzo gorące lato.

Nowa moda afr.3

afryka


Do zobaczenia!