Ciekawa historia Walta Disneya

opublikowane w Codziennik, Najnowsze Wpisy | 0

 

Przenieśmy się na chwilę do bajkowego świata. 16 października 1923 roku bracia Walt i Roy Disney założyli The Walt Disney Company i początkowo nazywało się Disney Brothers Cartoon Studio. Było to małe studio zajmujące się animacją. Walt Disney Company dzieciom znany jest wszystkim z takich produkcji, jak:

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Dumbo, Bambi, Kopciuszek, Piotruś Pan, Zakochany kundel, Śpiąca królewna, 101 dalmatyńczyków, Księga dżungli, Aryskotraci, Mała Syrenka, Bernard i Bianka w krainie kangurów, Kacze opowieści. Poszukiwacze zaginionej lampy, Piękna i Bestia, Aladyn, Król Lew, Pocahontas, Dzwonnik z Notre Dame, Piękna i Bestia. Zaczarowane Święta, Mulan, Król Lew II: Czas Simby, Piękna i Bestia. Zaczarowany świat Belli, Dzwonnik z Notre Dame, Mój brat niedźwiedź, Kurczak Mały, Zaplątani, Samoloty, Kraina lodu czy Samoloty 2.

 

Jednak jest jeden wyjątkowy film, który warto zobaczyć z całą rodziną. „Ratując Pana Banksa”. Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o powstawaniu „Mary Poppins” i burzliwych relacjach Walta Disneya z autorką P.L. Travers, które niemal doprowadziły do klęski tej produkcji. Wzruszająca, ale i dramatyczna momentami historia z Tomem Hanksem, Emmą Thompson i Colinem Farrellem w rolach głównych.

 

 

http://www.filmweb.pl/, https://en.wikipedia.org, flickr.com