Codziennik 12 lipca urodzili się…Janusz Zdunek, Maja Konarska…

opublikowane w Codziennik, Najnowsze Wpisy | 0

 

Janusz Zdunek (ur. 12 lipca 1970 w Szczytnie) – polski muzykjazzowy, trębacz.

Lider yassowych zespołów 4 Syfon, 5 Syfon i Marienburg, a także członek awangardowej formacji Arhythmic Perfection. Od sesji nagraniowej LP Ostateczny krach systemu korporacji (1997) w składzieKultu. Współpracował z Kazikiem Staszewskim przy jego solowych projektach. Brał udział w nagraniach „Płyty” zespołu Buldog, singla „Dzień dobry, kocham Cię” i płyty długogrającej Autor, Strachów na Lachy, albumu Nieprzygoda happysadu oraz płyty Derwisz i aniołMaanamu

Maja Konarska (ur. 12 lipca 1973 w Szczecinie) – polska wokalistka,kompozytorka, pianistka, autorka tekstów i fotografik. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV[1]. Znana z wieloletnich występów w grupie muzycznej Moonlight[2]. Przed dołączeniem do zespołu śpiewała w Chórze Politechniki Szczecińskiej[3].

W 1996 roku wystąpiła gościnnie na albumie grupy Sirrah pt. Acme. Konarska wystąpiła również gościnnie w utworze „Ku Zjednoczeniu” grupy Tumbao, który ukazał się w 2002 roku na płycie Rise My Soul[4]. Śpiewała piosenkę z czołówki serialu „Życie jak poker” emitowanego na antenie stacji telewizyjnej Polsat w latach 1998-1999[5].

W 2006 roku zasiadała w jury podczas Wyborów Miss Pomorza Zachodniego[6]. Po rozwiązaniu zespołu Moonlight w 2007 roku, Konarska kontynuuje działalność artystyczną jako fotografik[7]. Pracuje również jako bibliotekarka w Akademii Morskiej w Szczecinie[7][8].