Hello San Francisco (12)…Kalifornia, kraina 3000 jezior.

Kalifornia – kraina obfitości. Stan graniczy nie tylko z Oceanem Spokojnym. Na jego terytorium znajduje się ponad 3000 jezior  i zbiorników wodnych. Jeden z nich nazywa się Crystal Springs Lake.*

*Crystal Springs jest zbiornikiem wodnym składającym się ze sztucznych jezior w północnej Santa Cruz Mountain w San Meteo County w Kalifornii. Znajduje się w dolinie Rift, utworzonej przez uskok San Andreas tuż na zachód od miast San Mateo i Hillsborough, i I-280 . Jeziora są częścią zlewni San Mateo Creek.

Калифорния – благодатный край. Штат омывается не только Тихим океаном. На территории штата более 3000 озер, водоемов и резервуаров. Один из них называется Crystal Springs Lake.

Andreas jezioro.1jpg

Inne jezioro San Andreas. Leży na uskoku San Andreas. Ale nie rozumiem, dlaczego destrukcyjna przepaść jest nazwana na cześć św. Andrzeja! Warto by o tym wiedzieć!  Jak powiedział Goethe?  „Wszystko jest szczegółem?”*

Другое озеро – Сан-Андреас. Лежит на самом разломе Сан-Андреас. Мне так и непонятно, почему разрушительный разлом назван в честь Андрея Первозванного! А знать это надо! Как там говорил Гете? „Детали это все”?

* ” Świat jest tak Wielki, że wszytko jest szczegółem” – Wisława Szymborska
**  ” Diabeł tkwi w szczegółach” – Mówimy „Diabeł tkwi w szczegółach”, mając na myśli to, że najtrudniejsze do rozwiązania są sprawy drobne i pozornie błahe. Pomysł się wszystkim spodobał, ale z realizacją było już gorzej; wiadomo: diabeł tkwi w szczegółach.

 

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
San Andreas Lake ( hiszpański : Laguna de San Andrés) to zbiornik w sąsiedztwie Półwyspu San Francisco miasta Millbrae i San Bruno w San Mateo County w Kalifornii . Jest on położony bezpośrednio przy uskoku San Andreas , którego nazwa pochodzi od nazwy jeziora.