Imprezowanie czas zacząć!

opublikowane w Cyberświat, Najnowsze Wpisy | 1

DSC01937

Mistrzostwa świata to zawsze, niezależnie od dyscypliny wielka i długo wyczekiwana przez kibiców impreza, w której biorą udział sami najlepsi. A jeśli mowa o tego typu wydarzeniach, to już w październiku będziemy świadkami starcia najlepszych drużyn z naszego globu w grę League of Legends, które przez cały miesiąc będą rywalizowały o tytuł mistrza.

Pierwszego października do Paryża, bo tam odbędzie się faza grupowa mistrzostw zjadą się drużyny z Korei, Chin, Tajwanu/Hong Kongu/Makau, Ameryki Północnej i Europy oraz dwie drużyny z regionów Wildcard( czyli jedna ekipa z Brazylii i druga z Tajlandii).

Drużyny biorące udział w mistrzostwach:

Korea:

 1. SKTelecom T1
 2. KOO Tigers
 3. KT Rolster
Chiny:

 1. LGD Gaming
 2. Edward Gaming
 3. Invictus Gaming
Tajwan / Hong Kong / Makau:

 1. ahq e-Sports Club
 2. Flash Wolves
Ameryka Północna:

 1. Counter Logic Gaming
 2. Team SoloMid
 3. Cloud9
Europa:

 1. Fnatic
 2. H2K
 3. Origen
Kwalifikacje International Wildcard:

 1. Bangkok Titans
 2. paiN Gaming

 

Poza międzynarodową sławą, drużyny rywalizują o tytuł mistrzów świata 2015, Puchar Przywoływacza oraz pulę nagród o łącznej wartości ponad 2 000 000 dolarów. Zespoły otrzymają nagrody pieniężne, których wysokość będzie uzależniona od zajętego miejsca.

 • Mistrzowie świata – 1 000 000 $
 • 2. miejsce – 250 000 $
 • 3. i 4. miejsce – 150 000 $
 • 5. – 8. miejsce – 75 000 $
 • 9. – 12. miejsce – 45 000 $
 • 13. – 16. miejsce – 25 000 $

Mistrzostwa świata dzielą się na dwa etapy: fazę grupową i fazę eliminacji. Faza grupowa polega na tym, że są cztery grupy po cztery drużyny. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy trafiają do ćwierćfinałów, zależnie od zakończenia fazy grupowej. Faza eliminacji natomiast, zwana także fazą tabelkową, przyjmuje format pojedynczej eliminacji, czyli przegrana drużyna odpada.

image

Terminarz:
Faza grupowa
Daty: 1-4 i 8-11 października
Miejsce: Paryż, Francja

Ćwierćfinały
Data : 15-18 października
Miejsce: Londyn, Anglia

Półfinały
Data: 24-25 października
Miejsce: Bruksela, Belgia

Finały
Data: 31 października
Miejsce: Berlin, Niemcy

Zapraszam serdecznie wszystkich do oglądania meczów mistrzostw i do kibicowania swoim ulubionym drużynom. Transmisje zaczynają się 1 października 2015 r. od fazy grupowej. Mecze w praktycznie każdym języku będziecie mogli oglądać na stronie Lolesports.com. W zeszłym roku warszawskie Multikino w Złotych Tarasach organizowało strefy kibica dla widzów, na razie nie znalazłem informacji, czy i w tym roku będą coś takiego robić. Jeżeli ktoś ma taką informację to niech podzieli się nią z innymi w komentarzu. Ale tak czy inaczej, można przecież aranżować oglądanie z kolegami we własnym domu i przeżywać wspólnie te niepowtarzalne emocje.

Foto: Paweł Gołucki, Lolesports.com