INTERES STULECIA – WAŻENIE: MAYWEATHER vs PACQUIAO

opublikowane w Najnowsze Wpisy | 0

Dzisiaj na ringu w Las Vegas Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) skrzyżuje rękawice z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO) w walce nazywanej powszechnie potyczką wszech czasów.

Podczas oficjalnego ważenia obaj pięściarze zmieścili  się w limicie wagi kategorii półśredniej.

Niezwykłe zaiteresowanie walką publiczności na całym świecie powoduje, że jest to nie tylko interes stulecia, ale również globalne wydarzanie socjologicze.

Manny Pacquiao, bogobojny,praworządny,skromny, często pokazuje się z rodziną, wniósł na wagę 145 funtów czyli 65,8 kg, przy wzroście 169 cm  i  zasięgu ramion 170 cm.

Floyd Mayweather siedział 3 miesięce w więzieniu za przemoc wstosunku do swojej byłej dziewczyny, umie i lubi się bawić w towarzystwie przjaciół i  pięknych kobiet, obnosi się swoim bogactwem. Własciciel 5 posiadłości, floty samochodów wtym sportowego Bugatti oraz prywatnego samolotu, kiedy podpisuje kontrakt na walkę przygotowuje się solidnie, jest tytanem pracy. Na wadze zanotował 146 funtów to jest 62,2 kg przy wzroście 173 cm i zasięgu ramion 183 cm.

Jedną z ciekawszych kwestii „technicznych”, jakie mieli do rozwiązania organizatorzy sobotniej walki, było ustalenie, w jaki sposób zostanie ogłoszony werdykt pojedynku.

Na samym początku uzgadniania detali związanych z „walką wszech czasów” założono, że zawodników do ringu wywołają anonserzy pracujący dla stacji telewizyjnych, które pokazywały ostatnie pojedynki pięściarzy, odpowiednio Mayweathera – Jimmy Lennon Jr (Showtime), a Pacquiao – Michael Buffer (HBO). Szybko też osiągnięto porozumienie, że werdykt w przypadku nokautu odczyta anonser zwycięskiego boksera. A jeśli walka, co bardzo prawdopodobne, potrwa pełne dwanaście rund? Tu rzecz jest bardziej skomplikowana…

Anonserzy umówili się, że rzucą monetą. Ten, który wygra, wypowie po ostatnim gongu kwestię „Let’s go to the scorecards” (Przejdźmy do kart punktowych), potem wysłucha punktacji odczytywanej przez swojego kolegę, by na końcu ogłosić zwycięzcę. W ten oto sposób, o ile pojedynek będzie miał wyrównany przebieg, aż do ostatniej chwili nie będzie można mieć stuprocentowej pewności, kto zejdzie z ringu z pasami WBA, WBO i WBC kategorii półśredniej.