Jaką płytę schować pod choinką

opublikowane w Klub Muzyki, Najnowsze Wpisy | 0

Święta dopiero za trzy tygodnie, jednak przezorny zawsze ubezpieczony. Czas przedświąteczny kurczy się w tempie zawrotnym, dlatego warto już teraz pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Jeśli macie chęć kupić płytę, a nie bardzo wiecie, co jest na topie, proponuję prześledzić pierwsze miejsca OLiS – oficjalnej listy sprzedaży płyt w sklepach muzycznych, zestawienie komponowane co tydzień. Dzięki temu możemy być na bieżąco z wiedzą na temat komercyjnych hitów (podeprzyjmy się OLiS tylko, jeśli prezent chcemy zrobić osobie bez sprecyzowanego kierunku, gustu czy preferencji muzycznych).

Bestsellery, miejsce od pierwszego do piątego, w tym tygodniu układają się w taki oto sposób:

 

  1. One Direction – Made In The A.M. – premiera płyty tego popularnego angielsko-irlandzkiego boys bandu odbyła się w listopadzie. Jest to piąty studyjny album zespołu i ostatni przed przerwą (planowaną na 2016), którą zespół przekazał światu w tym roku. Płyta z pewnością uraduje większość zwariowanych nastolatek.

one dir.

  1. Ed Sheeran – X – album z 2014 roku, ale niech was data produkcji nie odstrasza. Oczywistą sprawą jest, że niektóre płyty mają termin przydatności do spożycia długi, jak puszkowane zapasy dla żołnierzy czy kosmonautów – oj, potrafią przetrwać sporo lat bez strat na jakości. Płyta nominowana w zeszłym roku do nagrody Grammy w dwóch kategoriach – Najlepszy wokalny album pop oraz Album roku. Płytę możemy sprezentować wszystkim miłośnikom dobrych popowych produkcji, i młodszym, i starszym.

ed x

  1. Dawid Podsiadło – Annoyance and Disappoinment – nasz polski Jamie Cullum silnie wypromowany przez polskie BBC Radio Three – radiową Trójkę. Druga solowa płyta Dawida wydana 6 listopada 2015. Jeszcze ciepła bułeczka, którą najedzą się wszyscy miłośnicy wspominanej stacji, plenerowych festiwali muzycznych oraz gitarowego grania.

podsiadło

  1. Muzyka filmowa – Listy do M. 2 – Nie, nie jest to druga część muzyki Bonda skomponowanej dla swojej przełożonej „M” ani pieśni modlitewne młodej pary, proszącej o ciasne, ale własne M2. Jest to ścieżka dźwiękowa do polskiego filmu o tym samym tytule. Składanka, a wiadomo, jak to jest ze składankami. Jest na niej wszystko. Dosłownie WSZYSTKO. Od pieśni śpiewanej przez chór Uniwersytetu Warszawskiego po piosenkę wykonywaną przez aktorkę Katarzynę Bujakiewicz. Nie mówiłam? Wszystko! Może być zabawnie. Płyta z pewnością odnajdzie się w samochodzie. A jak się nie spodoba, zawsze może się zgubić w schowku…

listy

  1. Sobota – Sobota – myślicie, że robię sobie żarty? Nie… Sobota Sobota. Ok, dosyć tych śmiechów-chichów. Sobota to raper, więc płyta dla zbuntowanego syna w spadających z pupy spodniach jak znalazł. I nie śmiejcie się już! Przynajmniej nie przy rapującym synu. Sobota Sobota joł!

sobota

foto: flickr.com