Dieta? Nie jedz na mieście


Dobra dieta. Na moje 70 urodziny otrzymałem od moich Orłów / Sokołów Wysokiego lotu rehabilitację domową i katering dietetyczny. Tym którzy będą chcieli wiedzieć więcej o co chodzi podaję linka do posta wprowadzającego: http://lapinede.pl/70-urodziny/

Dzisiaj dostarczono nam pierwszy zestaw kateringu dietetycznego 1500 kalorii – wariant wegetariański z rybą
Zdziwiłem się   otwierając pudełko ze śniadaniem.
Duży pomidor faszerowany smacznym twarożkiem z gotowanym jajkiem i rzodkiewką, całość ułożona na sałacie, do tego cieniutka kromka ciemnego pieczywa z  porcją masła.
Nie było się do czego przyczepić. Smacznie i dużo „jak dla chorego”.
Po dwóch godzinach zjadłem – świadomie zmieniając proponowaną kolejność posiłków – podwieczorek,
smakowitą kaszę jaglaną z owocami. Były tam jagody, poziomki, kawałki melona i innych owoców. palce lizać. kątem oka oglądałem „drugie śniadanie”, potężną porcję sałatki z warzyw i owoców.
Kiedy przyszło do konsumpcji musiałem się skupić. Nie ukrywam, że nie jestem zwolennikiem surowej marchewki i innych podobnych warzyw. Owoce dodawały mi trochę entuzjazmu. Polaną porcją oliwy, sałatka była niezła, będę się musiał do takich wiktuałów przyzwyczaić.
Wczesnym  popołudniem zjadłem na zimno – pomimo że zalecenie było żeby podgrzać – krem z buraczków i porzeczki z drobniutko pokrojonymi grzankami. Pychota.
No i na kolację, obiad: kasza jaglana z warzywami, grzybami i rodzynkami. NAJPIERW ZJADŁEM POŁOWĘ PORCJI a po godzinie drugą jej część, bo na raz wszystkiego nie dałbym rady zjeść.
Jestem najedzony, syty, a jednocześnie czuję się lekko, czego przyczyną jest raczej beztłuszczowy sposób przyrządzania potraw. Polecam każdemu Dobrą dietę. Dzisiejsza moja waga to 89,8 kg, około 12 kg nadwagi. Zobaczymy czy i ile uda mi się schudnąć przez tydzień?
Pozdrawiam Ryszard Porthos.

 

Dieta_2

Dieta. Temat kalorii powraca jak zły sen. Praktycznie jest to jedno z najmodniejszych słów w ostatnich latach. Nie liczymy już sobie siwych włosów, brzydkich słów, za które wrzucamy złotówkę do słoika, ale regularnie sumujemy liczbę pochłanianych kalorii. Albo przynajmniej wartość energetyczna na opakowaniu jest podstawowym kryterium decydującym o tym, czy dany produkt pojedzie z nami do ciepłego domu. Im więcej kalorii, tym mniejsze szanse.

Dieta

Użytkownik serwisu YouTube Casey Neistat w swoim filmiku z 2013 roku postanowił wraz z naukowcami przeprowadzić śledztwo czy tabele kaloryczne w popularnych sieciówkach spożywczych i te na opakowaniach jedzenia, po które wiele osób sięga codziennie, mówią nam prawdę.

Do swojego testu wybrał kanapkę z Subwaya, dużą kawę Frappuccino z bitą smietaną ze Starbucksa, bananowego muffina, wegańską, zdrowiutką koszerną kanapkę oraz burrito.

Naukowcy z Centrum Badań nad Otyłością w Nowym Jorku dokładnie zmierzyli, zważyli, zmienili badane produkty niemalże w stan lotny, aby móc dotrzeć do każdego mikroelementu i atomu kanapki, i wydali wyrok.

Prawie wszystkie produkty były znacznie bardziej kaloryczne niż obiecywały nam tabele. Po przeprowadzonym badaniu naukowiec stwierdził, że był pewien takiego obrotu spraw, ale przecież nie wszyscy z nas mają rentgen kalorii w oczach! Efekt wyników był taki, że wegańska, koszerna kanapka na ciemnym pieczywie zamiast obiecywanych 228 kalorii dostarcza ich 548,4 i to jest hit hitów, ponieważ reszta prawdy jest już mniej drastyczna. Burrito, zamiast obiecywanych 1175 kcal miało ich 1295, Frappuccino obiecywało 370, a miało 392,9 kcal, bananowy muffin miał 94,7 kcal więcej (zamiast 640 – 734,7 kcal). Zaskoczeniem okazała się kanapka z Subwaya, która według informacji dostarczy 360 kcal, a w rzeczywistości miała w sobie 350,8 kalorii.

Oczywiście w przypadku kanapek wystarczy machnąć się przy majonezie – łyżką w jedną lub w drugą stronę potrafi naprawdę zmienić kaloryczność potrawy. Ale w sieciówkach jedzenie często wytwarzanie jest niemalże mechanicznie, porcje wymierzają maszyny, zatem wynik eksperymentu rzeczywiście może dziwić. Trudno wyobrazić sobie, że obowiązkowe informacje o wartościach energetycznych mogłyby zostać zmanipulowane, efekt tego filmiku nie pozostawia jednak wątpliwości: dieta – kiedy chcesz ją skutecznie stosować, najlepiej samemu przygotowywać sobie posiłki lub…..skorzystać z Dobrej diety.

http://dobradieta.waw.pl/Catering-Dietetyczny-Warszawa#oferta:

 

foto: pixabay.com