Moda z Kapelusza… Stephen Jones Millinery dla Louis Vuitton…


Jak Wam się podobają wystawy Louis Vuitton z nakryciami głowy  Stephen Jones Millinery?.

Stephen Jones  (ur 1957) jest wiodącym brytyjskim modystą,  uważanym za jednego z największych najbardziej radykalnych i ważnych artystów z końca 20 i początku 21 wieku.  Jest on również jednym z najbardziej płodnych, twórców kapeluszy na pokazy couturiers dla wielu czołowych projektantów mody , takich jak John GallianoDior i Vivienne Westwood . Jego prace są znane z pomysłowości i wysokiego poziomu wiedzy technicznej.  Jones to współ kurator Wystawy ” Kapelusze 2009 – Antologia”  dla Muzeum Wiktorii i Alberta.*

*Muzeum Wiktorii i Alberta (ang. Victoria and Albert Museum) – największe muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego w Londynie. Stała kolekcja liczy ponad 4,5 mln eksponatów. Znajduje się w dzielnicySouth Kensington, w pobliżu Muzeum Historii Naturalnej w Londynie iMuzeum Nauki, między stacjami South Kensington a Knightsbridge. Zostało założone w 1852 jako South Kensington Museum.

Kolekcja obejmuje przedmioty powstałe na przestrzeni 5000 lat pochodzące z Europy, Ameryki Północnej, Azji i Afryki Północnej. Są to rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie, książki, ceramika, meble, tkaniny, stroje, wyroby ze szkła i metalu, biżuteria itd.

Od 2001 wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Pierwotny gmach muzeum zaprojektował Francis Fowke, brytyjski inżynier i architekt. Jego część przetrwała do dziś. Obecny budynek muzeum zaprojektował angielski architekt Sir Aston Webb.


StJ3 STJ4

STJ5

STJ1 STJ2

wizytowe-baner