Najmodniejszy tort weselny


Co ma wspólnego ciasto ze skałą? Teoretycznie nic, chyba że wyjdzie nam zakalec twardy jak kamień.

Idąc tropem piernika z wiatrakiem można znaleźć jednak rozwiązanie kompletnie niespodziewane. Geologiczne formacje nazywane geodami, w których osadzają się w naturze minerały, dały inspirację projektantom weselnych tortów. I przez przypadek stworzyły nowy, najmodniejszy obecnie trend.

rock-wedding-cake-geode-intricate-icings-rachel-5

Firma Intricate Icings Cake Design prezentuje swoje dzieło. Z jednej strony tort wygląda jak trzy grubawe walce ustawione jeden na drugim. Pozbawione ozdób prezentują się bardzo ascetycznie. Jednak wystarczy spojrzeć na dzieło z drugiej strony, by dosłownie paść z wrażenia. Cukiernicy odtworzyli bryłę ametystu do złudzenia przypominającą prawdziwy blok minerału.

Ten weselny ametyst jest słodki, zrobiono go z różnych warstw lukru. Wszystko w torcie jest jadalne, mimo iż wspominane walce wyglądają, jak gdyby wbił się w nie fioletowy meteor. Ich nieskazitelna (przy okazji zapewne śmietankowo-waniliowa) biel złamana jest złotem tam, gdzie rozpoczyna się pęknięcie ujawniające mieniący się wieloma barwami minerał. Tort powstawał 16 godzin.

Ametystową geodę zrobiono na zamówienie firmy First Look Events zajmującej się organizacją wesel oraz bankietów. Na żywo można ją było oglądać w Denver, jednak autorka tortu, Rachel Teufel na stronie internetowej cukierni twierdzi, że już niedługo będzie można zapoznać się z instruktażami, jak coś takiego stworzyć po swojemu. Jak na razie ciasto można obejrzeć pod linkiem (http://www.intricateicings.com/#!Amethyst-Geode-Wedding-Cake/cyrp/56a2bc490cf2009838b8080e), a niektóre z poradników odnośnie słodkości i organizacji wesel autorstwa Intricate Icings znajdziecie tutaj (http://www.intricateicings.com/#!classes/c190).

cake1

foto: http://canyouactually.com/