Panna Migotka poleca… Podróż do Piaseczkowa

opublikowane w Najnowsze Wpisy | 0

Panna Migotka poleca…

myszkamiki7

            Wszyscy doskonale znamy postaci z kreskówek Walta Disneya. Nie wszyscy jednak wiedzą, że są oni bohaterami książki pt.: „Podróż do Piaseczkowa” wydawnictwa Egmont Polska (www.egmont.pl). Jest to zbiór opowiadań i wierszyków, gdzie swoje przygody przeżywają mały Goofy, Miki, Mini, Donald i Daisy.

            Nasi mali bohaterowie uczą się organizować sobie czas poprzez przeróżne zabawy, a także podejmując niekoniecznie bezpieczne wyprawy. W historii „Deszczowa zabawa” disneyowskie maluchy wykazują się nie lada kreatywnością w wymyślaniu sposobów na przyjemne spędzanie czasu w domu. Zabawki znalazły się nawet w kuchni, gdzie ręcznik pełnił funkcję chorągwi, a łyżka okazała się świetnym narzędziem do podrzucania i wykonywania różnych sztuczek. Na koniec powstała cała orkiestra, gdzie były talerze, bęben, a nawet trąbka.

            W wierszyku „Małe nieporozumienie” w zabawny sposób wyjaśniono, że nie warto sprzeczać się, która zabawka jest czyja, bo najfajniej jest bawić się razem. Nie ma sensu więc kłócić się i zabierać sobie różne rzeczy, kiedy można czegoś użyć do wspólnej zabawy.

            Przygody małych bohaterów, których wszyscy znamy, dają mnóstwo radości zarówno małym, jak i dużym. Przecież my, rodzice, również czekaliśmy z niecierpliwości, by zobaczyć kolejne przygody Kaczora Donalda czy Myszki Miki. Zręczne tłumaczenie Antoniego Marianowicza zapewnia nam ekscytującą, pełną wrażeń „Podróż do Piaseczkowa”.