Czerwona Plaża, Hawaje – PORTHOS Kolory 2016


W Europie na plaży najczęściej znajdziemy jasny, złocisty piasek kwarcowy, ewentualnie kamienie lub żwirek.
To co nazywamy piaskiem, składa się z okruchów różnego rodzaju minerałów, które zostały wypłukane z brzegu i oszlifowane przez wodę na maleńkie ziarna. Ponadto w skład plaży często wchodzą np. fragmenty muszli lub koralowców i innych morskich organizmów. Dzięki temu w różnych miejscach na świecie można odnaleźć całą paletę modnych barw piasku.

 

Czy mieliście już okazję odpoczywać na plaży o niebanalnym rdzawo-czerwonym kolorze?

Czerwona plaża (Red Sand Beach), Kaihalulu Beach, Hana Bay, Maui

Tendencje kolor 1


Red Sand Beach jest jedną z niewielu czerwonych piaszczystych plaż na świecie. Leży ona na Kaihalulu Bay i jest trudno dostępna. Chętni do jej odwiedzenia muszą wędrować przez prywatne posesje (nie zalecane) lub pokonać ścieżkę wiodącą krawędzią stromego klifu. Z uwagi na niebezpieczne prądy morskie, ostrożność należy zachować również podczas kąpieli. Plaża jest często odwiedzana przez naturystów ze względu na swój kameralny charakter.
Niezwykła, czerwona plaża na Maui zawdzięcza swój kolor skałom otaczającym zatokę.  Jej czerwony odcień pochodzi z sąsiadującego z plażą wulkanu, którego zbocza są bogate w hematyt. Piasek utworzony z jego erozji jest dość ostry, dlatego chodzenie boso nie jest wskazane.
Ognista czerwień kanadyjskiej plaży Cabot Beach. Wyspa Księcia Edwarda w Kanadzie słynie z czerwonej barwy gleby i piasku, których rdzawy odcień jest wynikiem wysokiej zawartości tlenku żelaza.

Czerwonawe zabarwienie plaży Red Beach na greckiej wyspie Santorini pochodzi z okruchów bogatych w żelazo czerwonawych skał wulkanicznych, wznoszących się w okolicy (najłatwiej dotrzeć tu statkiem z Akrotiri lub Perissy). Natomiast smugi czerwonego piasku na plaży Ussangoda na Sri Lance powstały z okruchów czerwonego serpentynitu. Na wyspie znajduje się również plaża Tangalle, na której można zaobserwować bordowe smugi na żółty

A jak wyglądają kolorowe kapelusze PORTHOS-a?

sinamy slomka
 Poniżej dodatkowa propozycja kolorystyczna zestawu pasującego do koloru PANTOME MARSALA 2015:
Pantone Kolory
Z ukłonem spod Kapelusza w Kolorze Marsala
Richard Porthos.
 Zobacz też:

Czarna Plaża Islandii
Zielona Plaża, Hawaje
Fioletowa Plaża
Plaża Różowa

Z cyklu:

                                         PORTHOS Kolory 2016                      

1-3 8-3 10-4 11-1 9-3 6-2
czarny brązowy zielony fioletowy różowy popielaty

Czy byłaś już w naszym sklepie internetowym: „esklep.porthos.pl”?

Esklep

 

Może zajrzyjcie do nowego sklepu w Warszawie przy ul. Grochowskiej 265? Warto!!!

Reklama