Powieść przygodowa „Perła” – Damorka Stanbar


Powieść

Zapraszamy szanownych czytelników naszego bloga do lektury powieści przygodowej Damorki Stanbar pod tytułem Perła. Książka ukazywać się będzie na blogu trzy razy w tygodniu w miesiącach lipiec, sierpień, wrzesien. Dziękujemy wszystkim którzy powieść będą czytali i tym którzy tylko do niej będą zaglądali. Zaczynamy dziś wieczorem!!! Powodzenia i do miłego spotkania w komentarzach.

„PERŁA, powieść przygodowa” – wprowadzenie

Po pierwszych jej wersach poczujecie się tak jakbyście sami unieśli się ponad chmury i szybowali łatwo i lekko – prozą poetycką trafiając z współczesności do świata fantazy.

Dwa Światy przenikają się w metafizycznej, narracji autorki Damorki Stanbar.
Powieść powstała jako próba odpowiedzi na wątpliwości targające współczesnym, zabieganym, skupionym na materialnym posiadaniu społeczeństwie.

Odwołanie się do Tolkiena jest sposobem ukrycia szaleństwa wzmagającego się pod wpływem pędzącego świata pieniądza i tęsknoty do rzeczywistości, w której liczy się człowiek, jaki jest, do świata bohaterów, honoru, wyższych niż portfel, aspiracji.

Przeskok do światów równoległych jest w mistrzowskiej sztuce słowa autorki możliwy dzięki nieustannie zadawanemu sobie pytaniu: a gdyby świat był inny? a jaki jeszcze mógłby być? To pytania, które z natury nie dają zgody na jedyną wersję rzeczywistości i szukają…

Przed Wami więc propozycja niezwykła – powieść wprawdzie w wersji elektronicznej – zaprasza nas do domów, w których kocha się książki, otacza je szczególnym szacunkiem i dba o nie pieczołowicie.

Dalej wejdziecie w krainę baśni, legendy, podróży, zarówno tej w przestrzeni jak i tej wewnątrz bohaterów. W krainę przyjaźni, miłości i poszukiwań.

Ilustracje do powieści – portrety kobiet i mężczyzn autorstwa Victorii* Raut* powstały jako studium z natury w Szpitalu Psychiatrycznym w Drewnicy w którym malarka przebywała po spowodowanym przez nią dramacie miłosnym a modelami byli współpacjęci ośrodka. Docelowo w wersji drukowanej, książka będzie opatrzona ilustracjami przygotowanymi specjalnie dla niej przez doskonałego artystę malarza, często sięgającego w swojej twórczości do fantasy – pana Krzysztofa Trzaskę

Starcie pomiędzy fantasy a rzeczywistością sprawi Wam dużo przyjemności.

Zatem, do spotkania w „innym wymiarze” z przekonaniem, że przejmiecie poetykę autorki, ból, miłość, jej doświadczenia, jako własne.

/RP/

Vicoria Raut – pseudonim artystyczny poetki, malarki która z Warszawy wyjechała i tworzy w Stanach Zjednoczonych.

*Victoria - zwycięstwo
*Raut - brylant