Przed polsko-irlandzkim weselem. Gdzie jest łatwiej żyć?


Irlandia jednym z najlepszych miejsc do życia NA ŚWIECIE!!!

Wprawdzie pogoda nie zawsze satysfakcjonuje jej mieszkańców, niemniej samo państwo znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych miejsc do życia na całym świecie. Listę takich państw/miejsc tworzy Human Development Index (HDI), który pod uwagę bierze m.in. następujące czynniki: długość życia, zdrowie mieszkańców, dostęp do edukacji oraz standardy zamieszkania.

Irlandia w tym roku znalazła się na 6. miejscu i dzieli je wraz z Niemcami. Należy dodać, iż zielona wyspa awansowała o dwa miejsca w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem.

Dla porównania Polska zajęła w tym roku 36. miejsce w rankingu. Lepiej niż w Polsce żyje się m.in. w Estonii, Francji, Grecji, na Cyprze, Słowacji lub w Izraelu. Gorzej niż Polska wypadła m.in. Portugalia, Węgry, Litwa, Rumunia czy też Rosja.

Oto pierwsza dziesiątka najlepszych miejsc do życia na całym świecie w tym roku:

1. Norwegia, 2. Australia; 3. Szwajcaria; 4. Dania; 5. Holandia; 6. Irlandia; 6. Niemcy; 8. Stany Zjednoczone; 9. Kanada; 9. Nowa Zelandia

Z Facebooka wzięte:
Komentarze  

Lol
Irlandczycy zawstydzili Hawajczyków, zostawili daleko w tyle Seszelczyków i śmieją się w twarz Madagaskarczykom 😉

Edward

Szkoda, że nie brano pod uwagę liczbę depresji.

Ala
Bzdury. Warunki mieszkaniowe, czyli grzyb na ścianach i kompletny brak słońca, czego następstwem jest depresja.

Gabs
Jak wam tak źle, to pakujcie się i wracajcie do Polski!

Romuald
wiemy, czemu większość z nas tutaj jest, bo można zarobić i odłożyć i zaciskamy zęby na to ze przejście 500 metrów wiąże się
z tym ze spodnie po d… mokre itp.

Foto & Źódło: http://www.galway.pl/

Irlandia