Riot coś ty uczynił

opublikowane w Cyberświat | 0

Ludzie od zalania dziejów mieli skłonność do kłamania, oszukiwania, czy też szukania drogi na skróty wobec prawa i reguł. Przeróżne afery spotykały praktycznie wszystkie dziedziny życia, nie omijając także e-sportu. Do tej pory jednak, łamanie zasad było głownie domeną samych graczy, bądź ludzi związanych bezpośrednio z wirtualnym sportem. Tym razem znalazły się dowody na popełnienie wykroczeń względem regulaminu przez samych twórców gry League of Legends – pracowników firmy Riot Games. Precedens ten dotyczy jednego z najlepiej prosperujących regionów gry na świecie – Korei.

Pewien dziennikarz zajmujący się koreańską sceną e-sportu, otrzymał niepokojące informacje potwierdzone przez kilka źródeł, że koreańscy pracownicy Riotu ukrywają niektórych boosterów i skryptorów w zamian za pieniądze.

Gosickboy, czyli wspomniany wcześniej dziennikarz opublikował w Internecie artykuł, w którym prezentuje cytaty potwierdzające teorie korupcyjne. Sprawa dotyczy prawdopodobnie od około 5 do 6 pracowników firmy Riot, a zarzuty obejmują min. ukrywanie nielegalnej działalności jednego ze znanych youtuberów oraz streamerów, Kyahaha. Ten znów, jak na ironię pracował jako trener profesjonalnych zawodników w takich drużynach jak CJ Entus , czy Bigfile.

Jeżeli zarzuty okażą się prawdą, to Riot Games może stanąć w obliczu jednej z większych porażek wizerunkowych, a reputacja firmy prawdopodobnie bardzo mocno ucierpi.

Nie mniej jednak, musimy poczekać na rozwój obecnej sytuacji. Miejmy nadzieję, że afera korupcyjna wśród pracowników Riot Games, nie wpłynie na nasz osobisty odbiór gry League of Legends.

Obserwuj Paweł Gołucki:

Inżynier Informatyk, Zootechnik. Hodowca pszczół i owadów-patyczaków. Pasjonat gier komputerowych, uczestnik turniejów w League of Legends. Na Blogu z Kapelusza prowadzi dział Cyberświat.