Poświąteczne wyprzedaże – co kupić, żeby nie żałować?

opublikowane w Moda z Kapelusza | 1

Okres okołoświąteczny to zdecydowanie najlepszy czas dla producentów ubrań. Najpierw już od listopada buszujemy po sklepach w poszukiwaniu prezentów (cóż będzie lepsze pod choinkę niż ładny ciuch?), a po Bożym Narodzeniu wpadamy w szał wyprzedaży. Gdzie się nie spojrzy, krzyczą do nas hasła i liczby, które przyciągają jak magnes. -70%! 3 w cenie 1! Total Sale!

Zgłupieć można – i rzeczywiście głupiejemy, wychodząc ze sklepów z naręczami ciuchów, które pierwszy i ostatni raz założymy na siebie w przymierzalni. Bo smutna prawda jest taka, że bezmyślnie kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy, albo te, które w przyszłym sezonie nie będą już modne. Większość przecenionych ubrań to resztki kolekcji, których producenci po prostu chcą się pozbyć z magazynów, przewidując nowe trendy.

Na szczęście można wyjść zwycięsko z szału świątecznych wyprzedaży. Wystarczy zdobyć się na trzeźwą ocenę sytuacji i swoją znajomość mody. Ta podpowie nam, które wzory i fasony są zawsze na topie. Odrobina rozsądku pomoże dokonać wyboru, którego nie będziemy żałować.

Czego możemy się spodziewać na wyprzedażach H&M? Przez ostatni rok szwedzka marka w dużym stopniu postawiła na szeroko rozumiany styl retro. Ostrożnie więc, żeby nie zapełnić swojej szafy hippisowskimi spódnicami i frędzlowatymi bluzkami. Jeśli coś jest na topie, to prędzej czy później przestanie być trendy. Może warto odpuścić sobie kupowanie tego typu ubrań i wydać pieniądze np. na dżinsy? W rzeczy samej, dżinsy z H&M są naprawdę niezłej jakości, ale ich największą zaletą jest bardzo szeroka gama rozmiarów i fasonów, spośród których każda z nas może wybrać idealne dla siebie. Wysokie i niskie stany, wąskie i szerokie nogawki, rurki, dzwony, boyfriendy – czego tam nie ma! Wiele modeli jest w stałej sprzedaży od kilku lat – to najlepsza gwarancja, że będziemy się nimi cieszyć przez długi czas.

PicMonkey Collage99

Biznesowy look dzielnie opiera się pomniejszym trendom, dlatego dobry, schludny żakiet czy biurową koszulę będziemy mogły zakładać przez wiele lat, bez obaw o modowe faux pas. Tego typu odzież króluje w sklepach Zary. Warto wybrać się tam, by znaleźć naprawdę wysokiej jakości, eleganckie ubranie do pracy i na ważne spotkania, w cenie niskiej jak nigdy przedtem.

PicMonkey Collage0

Co jest najlepszego w skandynawskich ubraniach? Ich prostota, uniwersalny urok i ciepło. Jednym słowem – swetry. Szwedzka marka KappAhl może się pochwalić sporym doświadczeniem na tym polu, a jej dzianinowe propozycje są zawsze na wysokim poziomie. O ile inne ubrania bardziej lub mniej odzwierciedlają panujące trendy, o tyle wśród swetrów z KappAhl’a zawsze znajdziemy idealnie ponadczasowe propozycje.

PicMonkey Collage22

Zapomnijmy na chwilę o walorach użytkowych i pomyślmy o ubraniach na wyjątkowe okazje. Nie zakładamy ich często, ale chcemy, by zawsze robiły powalające wrażenie. Wielka gala, bal, wyjście do opery – kiedy mamy zabłysnąć, jeśli nie właśnie wtedy? Zakup upragnionej kreacji w cenie niższej o kilkadziesiąt procent zapewne umożliwi nam po świętach marka Simple. Ich wieczorowe sukienki to prawdziwe arcydzieła.

PicMonkey Collage6666

Martyna Kursa

 

Obserwuj Przyjaciele Porthosa:

Tworzymy zespół ludzi zaprzyjaźnionych z Porthosem i chcemy wnosić wszystko co najlepsze tworzenie tej strony. Piszemy o tym co nas inspiruje i interesuje.