Wieczór Kawalerski w Kapeluszach Porthosa


PLAKAT-krz-kopia (1)

Zapraszamy na kiermasz Kapeluszy & Czapek  Manufaktury „Porthos” z Warszawy, która będzie prowadziła sprzedaż swoich wyrobów 2 grudnia br. od godziny 12,00 w holu, na parterze WDK w Kielcach  –  w dniu w którym o godz. 17:00 odbędzie się tutaj spektakl pt. Wieczór Kawalerski.

Na kiermaszu będzie również stoisko, na którym można będzie otrzymać płyty DVD z filmami dokumentalnymi obrazującymi poprzednie przedstawienia oraz teksty wykorzystane w tegorocznym spektaklu. Można będzie także nabyć najnowszą książkę Krzysztofa Nawrota pt. „Co widać w ciemności” z autografem.

Szanowni Państwo!

Spektakl satyryczno–liryczny pt. „Wieczór kawalerski” powstał jako rezultat wesołych pomysłów i inicjatyw dojrzałych wiekowo twórców i artystów amatorów. Każdy z uczestników tego artystycznego wydarzenia znalazł w sobie zdolności i siły, o których wcześniej nie bardzo wiedział, dając tym samym dowód, że każdy z nas ma w sobie talenty, które warto wydobyć i cieszyć się nimi razem ze świadkami takiego cudu.

Dlatego mamy odwagę i przyjemność zaprosić państwa do Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, który oddał nam do dyspozycji swoją największą salę widowiskową oraz swoich fachowych pracowników obsługujących scenę. Przedstawienie będzie miało miejsce w dniu 2 grudnia 2015 r. o godz. 17.00 (środa). Wstęp jest wolny dla wszystkich. Osoby poniżej 60. roku życia powinny wybrać sobie starszego opiekuna.

Tą żartobliwą informacją chcemy zwrócić uwagę na to, że wiele treści prezentowanych ze sceny może być niezrozumiałych dla widzów młodszych. Spektakl bowiem jest adresowany do starszego pokolenia i naszą ambicją jest dostarczenie godziwej rozrywki takim właśnie widzom.

Na trzy akty przedstawienia składają się piosenki, taniec oraz króciutkie etiudy sceniczne, oparte o monologi i wiersze. Nie zabraknie instrumentalistów grających własne utwory oraz powszechnie lubiane melodie. Całość ma charakter satyryczny, ale nie jest pozbawiona głębszej refleksji i puenty, którą państwo z łatwością wyłuskają. Tym razem na scenie dominują osamotnieni mężczyźni – stąd tytuł spektaklu „Wieczór kawalerski”.

Wszystkie osoby występujące na scenie oraz autorzy, statyści i te pracujące za sceną, są wolontariuszami. Także instytucje i firmy, które wsparły organizacyjnie twórców spektaklu, uczyniły to całkowicie bezinteresownie.

Doświadczenie z naszych dwóch poprzednich przedstawień wykazało, że widzowie potrafią wypełnić salę główną i balkon. Zachęcamy więc do nieco wcześniejszego zajęcia lepszych miejsc, które nie są biletowane.

Przedstawienie trwa 75 minut.

Nasze nadzieje i ambicje artystyczne zostaną spełnione, jeśli wyjdziecie państwo ze spektaklu usatysfakcjonowani i uśmiechnięci.

Patronami kulturowymi i organizacyjnymi naszego spektaklu są:

– Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach,

– Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach,

– Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Klub Seniora w Kielcach.

W spektaklu bierze udział ponad 30 aktorów, piosenkarzy i tancerzy oraz osoby zaplecza scenicznego a także modelki.

Autorem scenariusza, reżyserem i autorem tekstów jest Krzysztof Nawrot, a funkcje inspicjenta pełni Ewelina Uznańska.

W programie wykorzystano następujące utwory:

„Pogoda na szczęście” Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego,

„Koniec dnia” Jonasza Kofty i Aleksandra Wertyńskiego,

„Kobiety w moim życiu” Wojciecha Młynarskiego i Romana Orłowa,

„Jesień idzie” piosenka autorska Lacha Skawińskiego,

„Bay, bay mein liebe Herr” z filmu „Kabaret”,

„Autobus czerwony” Kazimierza Winklera i Władysława Szpilmana,

„Zapomniałem” wiersz Ryszarda Rumasa,

„Nasza pora” wiersz Zofii Korzeńskiej.

Na scenie wystąpią:

– aktorzy i piosenkarze:

Małgorzata Biesaga,

Danuta Kaczorek,

Krystyna Kościańska,

Justyna Wijas,

Waldemar Ciekalski,

Krzysztof Nawrot,

Franciszek Ratkiewicz,

Ryszard Rumas,

Lech Skawiński,

Bogumił Wtorkiewicz,

– tancerze:

Anna Bebel, Elżbieta Gowarek, Izabela Nowacka,

Teresa Chatys, Wanda Jopkiewicz, Małgorzata Pęksyk,

Halina Czernek, Jolanta Kita, Bożena Stępień

Grażyna Dobromirska, Maria Matynia,

Zofia Franczak, Henryk Moćko,

pod kierownictwem utalentowanej tancerki i choreografa Edyty Młynarskiej.

Swoje tancerki – modelki do spektaklu wybrała Aleksandra Kwapisz – choreograf prowadzący Szkołę Tańca Towarzyskiego „Charleston” w Kielcach. Wśród nich są znakomite: Monika Wikiera Rusiecka i Monika Nartowska.

Kapelusze dla aktorów i modelek dostarczyła Manufaktura Kapeluszy „Porthos” z Warszawy, która będzie prowadziła kiermasz swoich wyrobów w holu, na parterze WDK, od godziny 12,00, w dniu przedstawienia. Na kiermaszu będzie również stoisko, na którym można otrzymać płyty DVD z filmami dokumentalnymi obrazującymi poprzednie przedstawienia oraz teksty wykorzystane w spektaklu „Wieczór kawalerski”. Można będzie także nabyć najnowszą książkę Krzysztofa Nawrota pt. „Co widać w ciemności” z autografem.