World Championship – Grupa A

opublikowane w Cyberświat, Najnowsze Wpisy | 1

Już słychać kroki… mistrzostw świata w League of Legends! Więc najwyższy czas przybliżyć grupy i drużyny występujące w turnieju tym, którzy nie nadążają za wydarzeniami e-sportowymi.

Link do zapowiedzi mistrzostw, jeśli jeszcze ktoś nie widział:
http://lapinede.pl/imprezowanie-czas-zaczac/

Zaczniemy od samego początku, czyli Grupy A:

300px-Clg_logo2 Counter Logic Gaming

Skład:

ID Name Position
USA ZionSpartan Darshan Upadhyaha Top
Philippines Xmithie Jake Puchero Jungle
USA Pobelter Eugene Park Mid
USA Doublelift Yiliang Peng AD
USA Aphromoo Zaqueri Black Support

 

Pierwszą opisywaną drużyną będą Mistrzowie Ameryki, czyli Counter Logic Gaming. Jedna z najstarszych organizacji e-sportowych na świecie, której prezesem jest legendarny już HotshotGG – znany z gry postacią Nidalee, świętujący największe sukcesy w pierwszym sezonie. Ekipa borykała się z problemami kadrowymi od 2012 roku, kiedy to z drużyny wyrzucony został zawodnik Saintvicious. W zespole ciągle zachodziły jakieś zmiany i zawodnicy nie mogli się ze sobą zgrać, szukanie złotego środka niestety nie owocowało tak jak trzeba i CLG kończyło swoje występy w okolicach 5-6 miejsca w Amerykańskich rozgrywkach. Drużyna wystrzeliła z formą dopiero w tym roku i wielu uważa, że to zasługa dwóch młodych zawodników grających na solo liniach: ZionSpartana i Pobeltera, którzy dołączyli do zespołu niedawno. Ale trzeba także wspomnieć o dolnej linii, na której królują Doublelift, uznawany za jednego z najlepszych strzelców na świecie i znany ze swojej agresywnej oraz niestandardowej gry Aphromoo. Obaj wypracowali w końcu między sobą odpowiednią, potrzebną na najwyższym poziomie rozgrywek, synergię. Counter Logic Gaming zaskoczyło wszystkich ekspertów przechodząc, play-offy letnich rozgrywek jak burza i pokonując wszystkich swoich rywali wynikiem 3-0. Przed mistrzostwami CLG miało jeszcze jeden problem, w turnieju miał nie wystąpić ich podstawowy dżungler, Xmithie, który napotkał na problemy w procesie wizowym. Udało się jednak pokonać przeciwności i zobaczymy Filipińczyka w Paryżu. Pytanie tylko, czy nieobecność zawodnika podczas dotychczasowych treningów nie wpłynie na spadek formy drużyny.


300px-Yoe_Flash_Wolves Flash Wolves

Skład:

ID Name Position
Taiwan Steak Chou Lu-Hsi Top
Taiwan Karsa Hung Hau-Hsuan Jungle
Taiwan Maple Huang Yi-Tang Mid
Taiwan NL Hsiung Wen-An AD
Taiwan SwordArt Hu Shuo-Jie Support

 

Świetliste Wilki” są młodą drużyną pochodzącą z Tajwanu. Organizacja powstała dopiero w 2013 roku, pod ówczesną nazwą Gamania Bears. Mimo krótkiego stażu udało im się już dostać na największe imprezy e-sportowe. Byli w 2013 roku na mistrzostwach świata, na których nie zaprezentowali się zbyt dobrze, lecz trzeba pamiętać, że grali tam tylko jeden mecz i to, jak się później okazało na zwycięzców turnieju. Byli także w Katowicach w 2015 roku, gdzie zajęli trzecie miejsce, przegrywając po zaciętej walce w półfinale z TeamSoloMid (również późniejsi triumfatorzy zawodów). Na największą uwagę w ich składzie zasługuje gracz środkowej linii, Maple. Jest znany z bardzo agresywnej i skutecznej gry postaciami typu assassyn (Postać, która zabija wyskakując z ukrycia). Wywołał on zdziwienie świata po tym, jak na koreańskim serwerze, uznawanym za najlepszy na świecie, wbił w tydzień challengera – czyli najwyższą rangę w grze. Ciekawe, czy jest on gotowy poprowadzić swoją drużynę do sukcesu.


300px-KOO_Tigers_logo KOO Tigers

Skład:

ID Name Position
South Korea Smeb Song Kyung-ho Top
South Korea Hojin Lee Ho-jin Jungle
South Korea KurO Lee Seo-haeng Mid
South Korea PraY Kim Jong-in AD
South Korea GorillA Kang Beom-hyeon Support

 

KOO Tigers jest drużyną powstałą zaraz po mistrzostwach świata z 2014 roku. Organizacja wykorzystała moment, w którym koreańska liga LCK zmieniła zasady i zadecydowała, że jedna drużyna może posiadać w swoich szeregach tylko jeden skład. Do tej pory wszystkie organizacje posiadały po dwa zespoły. Przez tą decyzję wielu zawodników zostało na lodzie. Właśnie tą sytuację wykorzystali managerowie KOO Tigers i zebrali najlepszych według nich zawodników bez kontraktów w jedną ekipę. „Tygrysy” start miały naprawdę wyśmienity, wygrały wiosenne rozgrywki ligowe, ale podczas play-offów pojawiła się lekka zadyszka i ulegli w finale mistrzom świata z 2013 roku, drużynie SK Telecom T1, aż 0-3. Po tym meczu już tak kolorowo nie było. W letniej odsłonie rozgrywek ligowych zespół zajął miejsce tuż za podium. Jednak w fazie play-off zawodnicy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i idąc od samego dołu tabeli, doszli aż do trzeciego miejsca, co zapewniło im awans na mistrzostwa świata. Trzeba jednak pamiętać, że mają w swoich szeregach bardzo doświadczonych koreańskich zawodników, takich jak PraY czy Gorilla, którzy występowali już na imprezach najwyższej rangi i mogą zaskoczyć niejednego rywala.


300px-Painrazer paiN Gaming

Skład:

ID Name Position
Brazil Mylon Matheus Borges Top
Brazil SirT Thúlio Carlos Jungle
Brazil Kami Gabriel Santos Mid
Brazil brTT Felipe Gonçalves AD
France Dioud Hugo Padioleau Support

 

Ostatnią drużyną występującą w tej grupie jest brazylijski skład o nazwie paiN Gaming. W zasadzie to niewiele wiem o tym zespole. W akcji widziałem tylko ich wspierającego, czyli Diouda. Znany jest on z występów na europejskim podwórku w 2013 roku w drużynie against All authority, jednak bez większych sukcesów. Moim zdaniem jest to najsłabsza drużyna na mistrzostwach. Dla żartu założyłem się nawet z moim szefem, że przegrają wszystkie swoje mecze.


 

Obserwuj Paweł Gołucki:

Inżynier Informatyk, Zootechnik. Hodowca pszczół i owadów-patyczaków. Pasjonat gier komputerowych, uczestnik turniejów w League of Legends. Na Blogu z Kapelusza prowadzi dział Cyberświat.