Zapach z Putina

opublikowane w Moda z Kapelusza, Najnowsze Wpisy | 0

Nieodłącznym atrybutem eleganckiej kobiety są kapelusze i perfumy. Na rynku wybór mamy coraz większy, jednak panie z reguły trzymają jeden czy dwa sprawdzone zapachy. A może by tak spróbować czegoś oryginalnego?

Niecodzienną propozycją z pewnością będzie zapach inspirowany postacią prezydenta Rosji. Według twórcy, Białorusina Włada Rekunowa, perfumy mają w sobie nuty bergamotki, czarnej porzeczki i jodłowych szyszek. Na początku pojawiają się cytrusy, po nich wyczuwa się odcienie lasu, a na koniec piżmo oraz fasola mung. Wszystko skomponowane tak, by zawierać w sobie odcień tego, czym mógłby pachnieć sam Władimir Putin.

Zapach nazywa się „Leaders Number One”. Flakon o pojemności 100 ml kosztuje ok. 330 zł. Wypuszczono go na na rynek, by wstrzelić się w czas noworocznych postanowień oraz na prawosławne Boże Narodzenie, które przypada 2 tygodnie po naszym. Być może dzięki niemu kilka osób odnajdzie w sobie przywódcze cechy i postanowi sobie, że w 2016 roku celem będzie władza. Najlepiej taka na szczeblu międzynarodowym.

Ponieważ perfumy dopiero co pojawiły się w sklepach, jak na razie większość zamówień na nie pochodzi z sieci. Firma twierdzi, że kupują je klienci z Rosji oraz z Chin. Pierwsza partia liczy 2000 egzemplarzy. Jeżeli spotka się z zainteresowaniem, Rekunow liczy się z opracowaniem odpowiedniej kombinacji zapachów dla pań. Perfumy z Putinem są bowiem skierowane do panów, choć podobno testerkom także bardzo się podobały. Część wpływów ze sprzedaży ma trafić na pomoc niepełnosprawnym dzieciom.

Choć sam prezydent Rosji w Polsce i na świecie nie ma dobrej prasy, jego fani poza nowymi perfumami mogą także zaopatrzyć się w rozmaite gadżety inspirowane jego osobą. Koszulki, kubki, magnesy na lodówkę, tradycyjne rosyjskie matrioszki, a nawet ozdobne patery ze zdjęciami Putina łowiącego ryby, polującego na niedźwiedzie czy pilotującego wojskowy samolot. Słowem – w rozmaitych odsłonach swojego konsekwentnie kreowanego wizerunku prezydenta-supermena. Teraz wyposażonego także we własną linię perfum.

foto: flickr.com