PORTHOS – 70 lat minęło i… warsztaty modniarskie


70 lat firmy Porthos – Modne Wzornictwo, Doskonała Jakość, Korzystne Ceny.

Rok 1948.  Na drugim piętrze kamienicy przy ul. Marszałka Żukowa w Szczecinku, rojno było od sąsiadek, znajomych i koleżanek. To Maria Wrzesińska, młoda, utalentowana modystka z Warszawy, z nadzwyczajną zdolnością wyczuwania aktualnej mody – szyła po nocach czapeczki, kapelusiki i berety, bo w dzień pracowała jako księgowa.

Dziś jej dzieło, pod marką Porthos, kontynuuje  pani Helena Pniewska. Od ponad 20 lat naczelna modystka firmy jest wychowanką Marii Wrzesińskiej,

Firma „PORTHOS” jest LAUREATEM wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, należy do grupy liczących się producentów damskich nakryć głowy w Europie.

Jest pasją wielu pracujących w niej ludzi, którzy dokładają starań, by kapelusze wytwarzane były, jak dawniej, z precyzją, wkładając w nie również cząstkę swojej duszy.

Firma jest zaprzyjaźniona z wieloma artystami, z którymi współtworzy różne formy sztuki. Cyklicznie organizowane są pokazy mody.
W siedzibie firmy jest także Muzeum Naparstków, które w maju (jak co roku) weźmie udział w Nocy Muzeów.

Prócz tradycyjnych, eleganckich nakryć głowy, firma wprowadza na rynek bardziej nowoczesną, młodzieżową linię „czapeluszy” HQ. Jest to absolutna nowość na rynku.

Europejska Szkoła Modystek!

działa w Porthos Helen Moda Kapelusz & Czapka
przy ul. Kacpury 1 Warszawa Rembertów.

Kurs dla średnio zaawansowanych
– wykonywanie filcowych kapeluszy, fascynatorów

Termin maj 2017

Formowanie stożka/kapliny filcowej  na drewnianej formie. Nnakrycia glowy, toczek lub fascinator wedlug wlasnego projektu lub doradzonego.
1 dzien warsztatow
Sobota od 10:00 do 14:00
• Wybieranie koloru i przygotowanie stożka/kaplina filcowego
• Demonstracja krok po kroku
• Przygotowanie do formowania wedlug wlasnego projektu lub doradzanego
• Naciaganie, formowanie i proces suszenia
Niedziela od 10:00 do 14:00
• Przyklady i porady w dobieraniu dekoracji
• Dekorowanie
• Luxusowe wykańczanie/szycie
Co przynieść:
• Igly cienkie w trzech rozmiarach (krotka, srednia i dluga)
• Szpilki krawieckie twarde
• Centymetr, nozyczki male, do materialu i do papieru (3 pary)
• Naparstek, olowek, kreda kolorowa krawiecka,
• Pedzel okragly o obwodzie okolo 17 cm,
• Szczypce jubilerskie tnace, zaciskajace i okragle,
• Nici, sznurek, okolo 2m gumy szerokiej (okolo 1cm lub mniej)

Cena dwudniowego kursu: 550 zl, materiały wliczone w cenę kursu (powstałe w ramach warsztatów, stroiki, toczki lub kapelusze uczestniczki zabiorą do domu).

Miejscem cyklicznych kursów Europejskiej Szkoły Modystek jest Atelier „PORTHOS Helen Moda””, przy ul. Kacpury 1, w Warszawie Rembertów, gdzie znajduje się również siedziba Muzeum Modniarstwa i Naparstków. Miejsce to jest w bezpośredniej okolicy Dworca PKP Warszawa Rembertów z łatwym i szybkim dojazdem ze śródmieścia Warszawy (ok. 15 min pociągami PKP i SKM).

Kursy modniarstwa w Europejskiej Szkole Modystek mają kameralny charakter dlatego namawiamy Panie do szybkiego nadsyłania zgłoszeń i wpłat, zastrzegamy kto pierwszy ten lepszy!

Prosimy o dokonywanie wpłat za warsztaty w ramach Europejskiej Szkoły Modystek najpóźniej do dnia 30.03.2017 na konto: Helen moda Helena Pniewska Idea Bank nr 83 1950 0001 2006 0588 0551 0002
z dopiskiem: “Modystka kwiecień/maj i nazwiskiem uczestniczki”.

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na kurs na adres e-mail: pret@porthos.pl

Czekamy na Was!
Zainteresowanych, prosimy o wpłatę na konto organizatora: Idea Bank 83 1950 0001 2006 0588 0551 0002

Uwaga: Oferta dla bliskiej Ci osoby:

Zrób fantastyczny prezent bliskiej osobie i podaruj kupon upominkowy na warsztaty modniarskie w Europejskiej Szkole Modystek. To prezent, który na długo pozostanie w pamięci obdarowanej! Bo to dwa dni kreatywnie spędzone podczas, których powstaną niepowtarzalne nakrycia głowy, zabierane do domu ?! Kolejny kurs odbędzie się w maju 2017. Kartę upominkową o wartości 500 pln upoważniającą do udziału w kursie modniarskim nabędziesz teraz zamówienie kierując na adres: pret@porthos.pl
Zapraszamy.