Moda w teledysku


6 lutego popularna piosenkarka Beyonce postanowiła upiec dwa skrzydełka kurczaka na jednym ogniu.

Amerykanie zjedli podczas transmisji Super Bowl, 50. finału futbolu amerykańskiego w sumie ok. miliard 300 milionów skrzydełek, stąd ta parafraza, ale Beyonce nie spalała kalorii po zjedzeniu pączków siedząc na kanapie przed telewizorem.

Podczas finałowego meczu wystąpił między innymi Bruno Mars, Lady Gaga i Beyonce. Piosenkarka postanowiła wykorzystać moment skupienia uwagi większości mieszkańców USA i zaprezentowała swój najnowszy utwór „Formation”. Tego samego dnia w internecie pojawił się teledysk do piosenki.

 

 

Niedługo po opublikowaniu teledysku pojawiły się doniesienia o domniemanym plagiacie i inspirowaniu się dokumentem That B.E.A.T. z 2013 roku o sytuacji w Nowym Orleanie po uderzeniu huraganu Katrina sprzed 11 lat.

Sam teledysk rzeczywiście porusza między innymi temat nieskutecznej pomocy wobec tragedii mieszkańców miasta, ale poza walorem artystycznym i misyjnym, w klipie znajdziemy jeszcze jeden – walor estetyczny.

Styliści wokalistki wiedzą, jak zadziwić. W „Formation” Beyonce pojawiła się w kilku kreacjach, które niewiele wcześniej podziwiać można było na wybiegach podczas premierowych pokazów.

Komplet z kolekcji wiosna-lato 2016 Gucci – bluzka i spódnica:

g1g2-600x224

 

Gucci, wiosna-lato 2016:

g3 g4

 

Zimmermann, wiosna-lato 2016:

z1 z2

Sukienka Alessandra Rich, kolczyki Fallon, kapelusz Chanel:

ar1 ar2

Futro Gucci, body Rossie Assoulin:

fg-600x222

Sukienka vintyge od Warner Bros, biżuteria DylanLex, Fallon:

wb-600x305

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naszyjnik Chanel:

nc

 

 

Stroje stylizowane na wzór kolekcji sportowej Gucci:

ssg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: print screen YouTube.com