Zakupowe szaleństwo w sieci – „Kapelusz & Czapka, Dodatki Mody”

Potrzebujesz dobry prezent.

Kup Kapelusz lub Czapkę w esklep.porthos.pl
 od 26 listopada do 6 grudnia
Promocja tylko dla facebookowiczów

Po wybraniu w opcji dostawy „czarny tydzień” – wysyłka  za darmo!

Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest w czwarty czwartek listopada, a w Kanadzie w drugi poniedziałek października. Jest to chyba najbardziej amerykańskie święto, którego nieodłącznym symbolem jest pieczony indyk.

Amerykanom święto to kojarzy się również z wielkimi emocjami, które następują dzień po. Black Friday, czyli Czarny Piątek, wypadający w dzień po Święcie Dziękczynienia to pora absolutnej zakupowej rozpusty. W wielkich centrach handlowych, ale i w mniejszych sklepach przez cały dzień (czasem i w nocy, ponieważ godziny otwarcia są znacznie wydłużone) obowiązują ogromne obniżki. Zakupowe szaleństwo panuje również w sieci – jeden z najbardziej znanych na świecie sklepów internetowych, Amazon, po zeszłorocznym sukcesie, kiedy to klienci zaopatrzyli się za pośrednictwem giganta w blisko 5,5 miliona produktów, postanowił rozszerzyć czas trwania Czarnego Piątku do tygodnia.

Amerykańskie sklepy  w zeszłoroczny Black Friday odnotowały łącznie 50 miliardów dolarów przychodów, a produkty, które głównie interesowały klientów to elektronika. Smartfony, komputery, telewizory i konsole były po przecenach najatrakcyjniejszymi łupami.

Także w Polsce sklepy przygotowały specjalne oferty dla klientów. Na dość atrakcyjne rabaty na niektóre produkty mogliśmy liczyć na przykład w Smyku, Deichmannie, w sklepach z odzieżowych Promod, Stradivarius, House, ale również w księgarniach (Empik, Matras), specjalną ofertę przygotowały również Polskie Linie Lotnicze LOT. Niestety prawie żaden polski sprzedawca nie rozpieścił nas tak jak Amazon, który proponuje nawet 90-procentowe obniżki cenowe.

Analitycy alarmują, że Black Friday, będący umownym rozpoczęciem bożonarodzeniowego sezonu zakupowego, może być koniem trojańskim dla sklepów, ponieważ mimo wspaniałych dla sklepów zysków pod koniec dnia, handlarze mogą wyjść na tym niezbyt dobrze. Okazuje się bowiem, że ludzie korzystają z tego atrakcyjnego dla ich dnia momentu i już miesiąc przed świętami zaopatrują się w prezenty dla najbliższych. To rzeczywiście może mieć sens, ale jak wiadomo, nic w przyrodzie nie ginie i wszystko się ostatecznie równoważy – na szczęście dla sprzedawców mało który naród jest tak bardzo konsumpcyjny, jak właśnie Amerykanie. 100 dolarów zaoszczędzonych to 100 dolarów na wydanie.

Cyber Monay 

A ci, którzy nie zdążyli dokonać zakupów wczoraj, następną okazję będą mieli już w ten poniedziałek 27 listopada. Cyberponiedziałek, międzynarodowy dzień tańszych zakupów – tym razem rabaty obowiązywać będą jednak głównie w sklepach internetowych.


O  super promocji w Esklep.porthos  w Czarny Weekend
(sobota/niedziela 16-17 grudnia)
napiszemy wkrótce!

No to udanych zakupów!

 

foto: https://pixabay.com