Telewizja Internetowa Politechniki Warszawskiej

opublikowane w Najnowsze Wpisy, Światopogląd | 0

W końcu macie trochę wolnego czasu, więc siadacie sobie wygodnie na kanapie przed telewizorem z kubkiem gorącej herbaty w ręce. Skaczecie z kanału na kanał, a tam ciągle jakieś „Przykre Sprawy”, „Szkoły” lub „Szpitale”. Same audycje, które ogłupiają człowieka, nic nie wnosząc do waszego życia. Jednak zamiast załamywać się dzisiejszą telewizją, lepiej odpalcie kanał www.tvpw.pl i zacznijcie podziwiać twórcze dzieła kreatywnych studentów wchodzących w skład Studenckiej Telewizji Internetowej TVPW.

Studencka Telewizja Internetowa na Politechnice Warszawskiej powstała w 2007 roku, ale idea jej stworzenia narodziła się już rok wcześniej w głowach czterech studentów: Jakuba Górskiego, Mariusza Tomiczaka, Piotra Pioruna i Michała Kubickiego. Ich innowacyjny pomysł oraz dobre reportaże przypadły do gustu mediom ogólnopolskim, dzięki czemu redaktorzy TVPW zostali zaproszeni między innymi do Dzień Dobry TVN. W późniejszym okresie działalność telewizji była ona tematem audycji „Kawa czy herbata?”, a także Teleexpressu. Przedstawiciele TVPW występowali również w TVN Warszawa i Radio Kampus.

Przez 8 lat działalności Studencka Telewizja Internetowa mocno ewoluowała, mogąc pochwalić się na dzień dzisiejszy obsługą wydarzeń i imprez związanych z życiem akademickim Warszawy. Do najważniejszych z nich należą Juwenalia oraz Wybory Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej. W 2013 roku studenci stworzyli własny, niezależny program newsowy – TVPW NEWS. Do tego została podjęta także współpraca z TVP Warszawa, która zaowocowała cyklicznym programem informacyjnym Campus News, emitowanym na antenie TVP Warszawa.

Dzisiaj TVPW jest organizacją zrzeszającą kilkadziesiąt osób z różnych uczelni, a nawet absolwentów. Łączy ich wspólna pasja – nagrywanie, kręcenie, montowanie, produkcja materiałów filmowych. Ta studencka telewizja jest swego rodzaju kuźnią talentów, w której młodzi ludzie łącząc przyjemne z pożytecznym, nabywają umiejętności oraz doświadczenie przydatne w przyszłości. Wielu osobom wywodzącym się z TVPW udało się wypłynąć na szerokie wody, dzięki wiedzy jaką nabyły podczas swojej przygody ze studencką telewizją. Osoby te aktualnie pracują lub praktykują m.in. w Telewizji Polskiej, TVN, Polsacie czy Superstacji, a także w Radiu Tok FM i internetowych portalach informacyjnych.

Kończąc chciałbym serdecznie zaprosić w imieniu swoim i całej ekipy TVPW na codwutygodniowy odcinek LIVE, który odbędzie się w środę o godzinie 20:00. Seria emitowana na żywo jest od 7 marca 2015 roku i są do niej zapraszani bardzo ciekawi goście. Transmisje będziecie mogli oglądać pod linkiem www.tvpw.pl.