O trzech premierach w czerwcu

opublikowane w Najnowsze Wpisy, Premiery teatralne | 0

O trzech premierach

Dla wszystkich dzieci – tych małych i tych dużych – Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przygotował spektakl kolorowy, muzyczny, widowiskowy i są to Zwierzęta doktora Dolittle Hugh`a  Lofting`a. 1 czerwca spełniają się marzenia wszystkich dzieci i, jak zapewnia teatr – tego dnia zwierzęta przemówią ludzkim głosem!             „Zwierzęta doktora Dolittle w reżyserii Jerzego Bielunasa to spektakl specjalnie dla dzieci. Zrealizowana z rozmachem sceniczna adaptacja znanej na całym świecie książki Hugh Loftinga cieszy widzów w wieku od lat trzech do stu trzech.

Dynamiczna akcja z wieloma elementami akrobatycznymi to efekt choreografii według pomysłu Macieja „Gleby” Florka. Wszystko to w przyprawiającej o zawrót głowy scenografii projektu Jana Polivki.(Czechy) Natomiast charakter całości podkreślają wesołe i szalone piosenki, nad  widowiskowym wykonaniem których pieczę cierpliwie trzymali  Tomasz Łuc oraz Wojciech Karpiński.

Cały wysiłek realizatorski sprawił , że zarówno dzieci, tak i rodzice z zaciekawieniem śledzą losy sympatycznego doktora Dolittle i jego rozgadanych, czworonożnych przyjaciół, którym zawsze gotów jest spieszyć z pomocą.

Spektakl jest o tyle wyjątkowy, że w jego afrykańskim wątku kryje się ludzki morał o tym, że bycie innym niż wszyscy nie oznacza wcale bycia gorszym.

Kostiumy: Elżbieta Terlikowska, obsada: Artur Hauke, Beata Przewłocka, Marta Masłowska, Anna Suchowiecka, Mikołaj Ostrowski, Mariusz Michalski, Aleksandra Wojtysiak, Michał Żołyński, Piotr Szejn, Adam Plewiński (adept), Marcin Tomasik, Jerzy Przewłocki, Maria Semotiuk, Teresa Suchodolska, Lesław Ostaszkiewicz, Piotr Boratyński, Krzysztof Bartoszewicz, Jacek Gudejko, Maria Makowska-Franceson, Krzysztof Kolba, Irena Adamiak.

Miarka - T.Ludowy

A w nowohuckim Teatrze Ludowym 4 czerwca premiera znanej sztuki Wiliama Shakespeare Miarka za miarkę w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Oto dość skąpa i jeszcze bez obsady zapowiedź teatru :

„Wianek za życie, życie za wianek…” – Cytatem z Jana Kotta Mikołaj Grabowski rozpoczął próby Szekspirowskiej „Miarki za miarkę”, proponując aktorom wyprawę w świat, w którym nikt nie jest bez skazy, a mówiąc współczesnym slangiem, każdy jest „umoczony”: i Książę, który porzuca księstwo w stanie prawnego rozkładu, i jego namiestnik, który próbuje korzystać z powierzonej mu władzy, a nawet dziewica, co do klasztoru iść postanowiła nie ma oporów przed „szlachetnym oszustwem”.      Wizja to ponura, ale proponowana inscenizacja zapowiada się atrakcyjnie…

Bang bang T.Jaracza Łódź

fot.Marcin Nowak

Również 4 czerwca 2016 na Dużej Scenie Teatru im. S. Jaracza w Łodzi BANG BANG  i jest to musicalowa opowieść o kobietach, które jako małe dziewczynki dowiedziały się, że muszą być grzeczne i posłuszne. Już dorosłe – nie są w stanie odnaleźć swojego miejsca w świecie, bo może nie ma dla nich żadnego miejsca? Decydują się wyruszyć w podróż, jednak z każdym krokiem (każdym kilometrem) zapadają się coraz bardziej w beznadziejną rzeczywistość. Jedyną możliwością ucieczki jest – gniew i BANG BANG.
Sztuka  inspirowana jest filmem Thelma & Louise Ridleya Scotta.

Teatr zapewnia, że : BANG BANG to super piosenki (Daniel Pigoński), genialne aktorstwo (Iwona Karlicka / Milena Lisiecka / Izabela Noszczyk / Marcin Korcz / Mariusz Siudziński / Krzysztof Wach), debiutancka reżyseria (Dominika Knapik), oryginalny tekst (Tomasz Jękot), pojechane kostiumy (Karolina Mazur), wygodna scenografia (Mirek Kaczmarek) i HICIOR (Teatr im. Jaracza w Łodzi) !!!

O trzech premierach. O trzech premierach,