Psy nie szczekają, Psy śpiewa

opublikowane w Klub Muzyki, Najnowsze Wpisy | 0

Dwa dni temu pożegnaliśmy listopad, ale przywitaliśmy za to coś większego niż obecne niemiłe mrozy. PSY, koreański muzyk i producent zaprezentował fanom kolejny singiel „Napal Baji” (나팔바지). Artysta dał się poznać całemu światu głównie za sprawą utworu „Gangnam Style” – hit, który rozbił kanał YouTube. Twórcy serwisu nie przewidzieli sytuacji, w której jakikolwiek film będzie w stanie zainteresować sobą widzów 2 miliardy razy. Ustawili więc górną granicę odtworzeń na 231-1, co daje  2 147 483 647. Pod koniec grudnia 2012 utwór przekroczył pierwszy miliard, a drugi „pękł” w maju 2014 roku. Obecnie wynik wynosi prawie dwa i pół miliarda, co plasuje hit na pierwszym miejscu popularności YouTubowej i bez wątpienia długo nie będzie miał żadnej konkurencji. Chyba, że będzie ją stanowić nowa propozycja PSY.

„Napal Baji” jest utworem znacznie bardziej melodyjnym, w przeciwieństwie do pierwszego hitu, który raczej nie przypominał piosenki. Był to przedziwny rytmiczny zbitek dźwięków.

Na uwagę zasługuje teledysk, w którym widać ogromną pracę wielu ludzi – scenografia, choreografia, stroje i przede wszystkim montaż – tak dynamiczny montaż wymaga sporo precyzji i dużej ilości idealnie zrealizowanego materiału.

Obecnie, po zaledwie trzech dniach, hit ma już półtora miliona odtworzeń, jest zatem na bardzo dobrej drodze, by dogonić swojego starszego brata z 2012 roku, „Gangnam Style”.

 

 

foto: flickr.com