Coco Chanel i CHANEL 2018 w Hamburgu (love)!

opublikowane w Najnowsze Wpisy | 0

CHANEL 2018. Moda żyje zmianą. KARL LAGERFELD

  ZAPRASZAMY ESKLEP PORTHOS

GABRIELLE „COCO” CHANEL

Coco, jako „piosenkarka” nie umiała śpiewać, ale miała temperament! W roku 1913 założyła sklep z kapeluszami, była przekonana, że to pewny interes. Kilka lat później powstała kolekcja kostiumów z dżerseju, nie bez przyczyny… Boni de CASTELLANE żartował, że „nie ma już kobiet; zostali nam tylko chłopcy stworzeni przez Chanel” (w zdaniu tym ukrywa się cała wyjątkowość projektów CHANEL). W 1919 roku przy RUE CAMBON powstał Dom Mody pod marką CHANEL. Fascynacja do mody, ale i innych osobą Coco spowodowała, że z czasem pojawiły się publikacje nie tylko o kontrowersyjnych związkach projektantki z mężczyznami, jak ÉTIENNE BALSAN. Relacji, dzięki której przy bulwarze Malesherbes 160 powstał pierwszy butik z nazwiskiem Chanel. Historia opowieści o Pau – miejscowości w okolicach Pirenejów, gdzie poznała miłość swojego życia, którą był – Arthur CAPEL, który także finansował jej butik. Dzięki temu Coco Chanel uświadomiła sobie, że nie miała w sobie dość siły, by rozkręcać interes…. Rozpoczęła walkę – o niezależność i wolność, finansową także spłacając dług – poświęcając się pracy. Tak kochała tylko raz, stąd też miłość do luksusu i mody, stąd „mała czarna” i perfumy No 5 (dziś co pół minuty sprzedaje się jeden flakon). W dniu 10 stycznia 1971 Coco Chanel, kiedy wracała do hotelu Ritz prawdopodobnie na placu Zgody (na którym kłóciła się z miłością swojego życia 50 lat wcześniej), uśmiechnęła się, spojrzała w niebo i powiedziała, że pozdrawia księżyc. Wciąż miała go w sercu. Po nim byli tacy, jak Strawiński, Picasso: Byłam ogarnięta namiętnością do niego. Był podły. Fascynował mnie jak jastrząb, przepełniał mnie strachem– pisała, był Dali , i inni… Nie musiała ukrywać już swojego pochodzenia, bardzo trudnego dzieciństwa. Zmarła w swoim apartamencie w paryskim hotelu Ritz, gdzie mieszkała. A dziś Chanel to Karl LAGERFELD związek, który współgra w najdrobniejszych szczegółach – Perły kreacji!

 

CHANEL i Karl Lagerfeld – CHANEL 2018

Chanel urodziła się 1883 roku a sto lat później – od 1983 domem mody CHANEL dyryguje KARL LAGERFELD i jego magia. Bo któż inny? Pokaz za pokazem Karl Lagerfeld oznajmia nam, że CHANEL, to nie tylko tweed i kokarda…  A buty sportowe, obok najdroższych kreacji  zdobyły status przedmiotu luksusowego, dlaczego? Założycielki i kontynuatora marki CHANEL, nie trzeba przedstawiać, chociaż trudno nie wspomnieć. Trudno także uwierzyć, że dom mody Chanel zaczynał być przeżytkiem – prawdopodobnie bez spódniczek mini i jeansów, którym Coco Chanel stawiała opór…  Czy wystarczył talent  w 1983?

W 1954 roku Karl LAGERFELD wysłał szkic na konkurs International WOOL SECRETARIAT (The International WOOLMARK PRIZE). I tak się zaczęło.

 „Zawsze oczekuj nieoczekiwanego”- mawiał. Największym wyzwaniem okazało się pobudzenie domu mody CHANEL. Obok opieki w różnym okresie nad markami: Chloé, Krizia, Fendi, poprzez zdjęcia, krótkie filmy i reklamy, Karl LAGERFELD posiada własną księgarnię oraz wydawnictwo i magazyn. Uwielbia książki i kotkę CHOUPETTE (która również zarabia). Poprzez wykłady, kostiumy dla teatrów – pracuje nad własną marką, i dożywotnim kontraktem w CHANEL. Wystarczył Karl LAGERFELD-Geniusz i VINTAGE w nowym wydaniu!  INSIDE CHANEL… To celebracja legendarnej COCO W 2017 ROKU, czyli wolności i pasji! A Karl Lagerfeld i jego życie zaprogramowane na CHANEL, to encyklopedia … Prawdziwe „WHI IS…” współczesnej mody. Wyjątkowy, przedstawia modę jako specyficzne połączenie biznesu, jak i sztuki. Wnikliwy specjalista z dziedziny mody i historii chanelowskiego ubioru oraz androgenicznej sylwetki. Współczesny kreator domów mody i firm odzieżowych, którymi kieruje. Wciąż czaruje ilustracjami i rysunkami. I to się dzieje tu i teraz!  W magicznym kręgu ekscentrycznej osobowości KARLA i jego twórczych idei… 

Dom Mody CHANEL zaprezentował kolekcję Métiers d’Art  Pre-Fall 2017/18 by Karl Lagerfeld (https://www.youtube.com/watch?v=KyaFxEvxDo4), czyli CHANEL 2018.

Pokaz CHANEL 2018 zaprezentowany został w miejscowości Karla LAGERFELDA, w największym mieście portowym, czyli Hamburgu. Nie bez powodu właśnie w niemieckiej Elbphilharmonie, czyli Filharmonii nad ŁABĄ – w sali koncertowej. Była muzyka – i krótkie spódniczki, parada koloru, oraz czerń i biel, wełna i lekkie detale – i te nakrycia głowy WOAL! a marynarskie nakrycia głowy. Brak słów, „lektura obowiązkowa” do oglądania!

 

 

CHANEL 2018! Życzymy CHANELOWSKIEGO NOWEGO ROKU, i  chanelowskich nakryć głowy,

lub wzorem Coco Chanel – po prostu kogoś bliskiego w sercu… To nigdy nie wychodzi z mody!

 

fot. internet