12 rund – Walka Stulecia !

opublikowane w Najnowsze Wpisy | 0

Transmisja z gali w Las Vegas w nocy z soboty na niedzielę od 2:45 w TVP1 i TVP Sport. Dziś o 23:50 w TVP Sport na żywo ceremonia ważenia.

Mayweather – Pacquiao: kolejne rekordy pobite

Sobotnie (niedziela rano czasu polskiego) wydarzenie na żywo w Las Vegas obejrzy ponad 16,8 tys. widzów. Do publicznej sprzedaży dopuszczono jedynie 1000 biletów, które rozeszły się w niecałą minutę. Najtańsze z nich kosztowały 1,5 tys. dolarów, zaś najdroższe – 7,5 tys. Prawdziwy rekord padł na portalu internetowym stubhub.com. Za miejsce tuż przy ringu zażądano 351 tys. dolarów.

Gaże obu bokserów podzielone zostały w stosunku 60:40. Niepokonany Mayweather ma zagwarantowane honorarium w wysokości 120 mln dolarów, natomiast Pacquiao – 80 mln. Zarobki pięściarzy będą jednak dużo wyższe, gdyż zostaną powiększone o zyski ze sprzedaży PPV. 99 dolarów wynosi za wykupienie transmisji w USA


Walka3


Dla zwycięzcy zaprojektowano wyjątkowy pas. Trofeum wykonane jest z kilograma złota i ponad trzech tysięcy szmaragdów. Umieszczono na nim podobizny dwóch bohaterów „walki stulecia”, jak również legendarnego Muhammada Alego oraz wieloletniego prezydenta World Boxing Council Jose Sulaimana.

Stawką starcia o mistrzostwo świata w kat. półśredniej (66,7 kg) będą należące do Amerykanina pasy WBC i WBA oraz WBO, którego właścicielem jest Filipińczyk.

38-letni pięściarz z USA stoczył dotychczas 47 wygranych walk, z czego 26 zakończył przed czasem. Z kolei popularny „Pacman” ma na swoim koncie 57 zwycięstw (w tym 38 nokautów), ale pięć razy musiał uznać wyższość swoich rywali; oraz dwa remisy.

Żródło: www.Bokser.org