Gadżety świąteczne, na które już nie możemy patrzeć

Gadżety świąteczne, na które już nie możemy patrzeć

Kapelusze & Czapki 
Dodatki Mody

KARTY UPOMINKOWE

Na każdym kroku można odczuć, że nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Wraz z nimi zakupowe szaleństwo, tłumy w sklepach, przystrojone centra handlowe, dobiegające z głośników świąteczne piosenki, wszechobecne migające światełka… Wiele z tych rzeczy to oczywiście pozytywne akcenty kojarzące nam się z tym magicznym czasem jakim są Święta Bożego Narodzenia. Jednak istnieją i takie, których nie możemy znieść. Są nimi m.in gadżety świąteczne, które często kojarzą się z przepychem formy i przesadnymi dekoracjami. Oto lista najpopularniejszych świątecznych gadżetów, na które już nie możemy patrzeć.

Gadżety świąteczne

Czapka Świętego Mikołaja– czerwona czapka z białym pomponem, przypominająca szlafmycę. Stała się jednym z komercyjnych symboli świąt Bożego Narodzenia. W okresie przedświątecznym sprzedawane są ich miliony i można ją dostać prawie wszędzie. Tak więc teraz każdy może poudawać, że jest Świętym Mikołajem lub Śnieżynką. W niektórych szkołach panuje nawet zwyczaj, że uczniowie mający tę czapkę 6 grudnia w Mikołajki nie są brani do odpowiedzi przez nauczycieli.

czapka_mik

Plastikowe bombki – tradycja robienia bombek ze szkła powoli ginie, a w sklepach wśród ozdób choinkowych niestety coraz więcej plastiku. Ale nie tylko plastiku. Znajdziemy też bombki styropianowe, druciane, filcowe, czyli wszystko to, na co nie idzie patrzeć. Przepiękne, ręcznie robione szklane bombki, w których odbijają się święta, to już niestety coraz rzadszy okaz na naszych choinkach.

pol_pl_Bombki-plastikowe-8szt-czerwony-8645_1

Długopisy z dyndającą głową Mikołaja – zamiast Mikołaja spotyka się też głowy renifera czy bałwanka. Często świecące. Wszystko to niepraktyczne, ciężkie, niewygodne w użyciu. A przecież długopis ma po prostu pisać.

f-royal-design-gadzet-reklamowy-dlugopis-swiety-mikolaj-cx1313

Grające maskotki– sklepy bombardują nas co roku niezliczoną ilością maskotek. Pluszaki same w sobie to bardzo miła rzecz. Gorzej, gdy po wciśnięciu ukrytego guzika rozbrzmiewa melodia. Często zbyt głośno i zbyt długo.

0502191 mi pluszowy kelly

Nauszniki renifery – podobno to uroczy dodatek do każdej stylizacji. Faktycznie miło wyglądają na głowie dziecka. Komicznie na głowie dorosłego.

754655

Sztuczny śnieg – wystarczy odrobina wody i specjalny proszek, by uratować sytuację, kiedy zima jest wyjątkowo nieśmiała. Można dzięki niemu stworzyć jej namiastkę, nawet gdy pogoda przypomina bardziej Wielkanoc niż Boże Narodzenie. Można, choć podobno sztuczny śnieg to tandeta.

SztucznySnieg

Migające światełka – wielofunkcyjne, z dostępnymi trybami mrugania: światło stałe, fala, sekwencja, rozbłysk, rozświetlenie, pełzanie i inne. Tylko po co? Chyba po to, żeby dostać oczopląsu.

LAMPKI MULTIKOLOR 2

DOPISANE PÓŹNIEJ:
Jako młody chłopak fascynowałem się grą świateł. Pamiętam jakie ogromne wrażenie zrobił na mnie, po raz pierwszy obejrzany na scenie teatru, koncert zespołu jazzowego, gdzie światło swoimi kolorami podkreślało charakter utworów. Potem przyszło znudzenie przesytem, migotaniem i pstrokacizną.
Ale dzisiaj fascynacja powróciła. Lubię różnorodność efektów, jeżeli są dawkowane z umiarem.
Podobno na starość człowiek dziecinnieje.
Z ukłonem spod czarodziejskiego, (ciągle w modzie), kapelusza.
Richard Porthos.

Szklane kule – mogą zawierać w sobie dowolną scenerię: Mikołaja na saniach, bałwanka, aniołka czy stajenkę w Betlejem, stały jest jeden element – padający śnieg. Szklane kule mają długą tradycję, unowocześnieniem jest… muzyka. I tak cała scena wewnątrz kuli obraca się przy dźwiękach różnych melodii. Dodatkowo kula może być podświetlana delikatnym światełkiem. Co ciekawe ceny takiego małego świątecznego cacka potrafią sięgać 600 zł, co jak na świąteczny gadżet jest dość zatrważające.

7192460_max_900_1200_dla-domu-dekoracje-ozdoby-swiateczne-mikolaj-nad-miastem-kula-z-pozytywka


Kapelusze & Czapki 
Dodatki Mody

 

KARTY UPOMKARTY UPOMINKOWE SĄ DO WYKORZYSTANIA::

esklep.porthos.pl – PRZY ZAKUPACH.PROSIMY O PODANIE NUMERU KARTY
W UWAGACH DO ZAMÓWIENIA
Uwaga: numerem karty jest numer zamówienia w którym została kupiona

KARTĘ MOŻNA WYKORZYSTAĆ (PODZIELIĆ) NA KILKA ZAKUPÓW.
ROZLICZYMY I POINFORMUJEMY PAŃSTWA O KWOCIE POZOSTAŁEJ DO WYKORZYSTANIA

PO ZAKUPIENIU KARTY OTRZYMACIE PAŃSTWO KARTĘ POCZTĄ
LUB NUMER KARTY (nr jej zamówienia) E-MAILEM.