Monday,Tuesday and Wednesday matches are here!

opublikowane w Cyberświat | 0

Monday,the 28th of September

Counter-Strike: Global Offensive

Time
Tournament
Team 1
Best of X
Team 2
Broadcast
10:00
CEST
Uprise Champions Cup Season 3 Finals Vega Squadron Best of 3 RCTIC http://dingit.tv/uccleague2
13:00 CEST
Uprise Champions Cup Season 3 Finals PiTER Best of 3 Vega/RCTIC winner http://dingit.tv/uccleague2
16:00 CEST
Uprise Champions Cup Season 3 Finals Enervate Best of 3 Nostalgie http://dingit.tv/uccleague2
17:00 CEST TWC 2015 EU Qualifier Turkey Best of 1 Finland http://www.hitbox.tv/efragtv2
18:00 CEST
D!ngIT $2000 Weekly Cup #19 No Problem! Best of 3 Infused http://dingit.tv/dingitCSGO
17:00 CEST
TWC 2015 EU Qualifier Slovakia Best of 1 Finland http://www.hitbox.tv/efragtv
18:30 CEST
TWC 2015 EU Qualifier Belarus Best of 1 Bosnia & Herzegovina http://www.hitbox.tv/efragtv2
19:00 CEST
Uprise Champions Cup Season 3 Finals E-frag.net Best of 3 Enervate/Nostalgie winner http://dingit.tv/uccleague2
19:30 CEST
TWC 2015 EU Qualifier Belgium Best of 1 Bosnia & Herzegovina http://www.hitbox.tv/efragtv
20:30 CEST
TWC 2015 EU Qualifier Belgium Best of 1 Belarus http://www.hitbox.tv/efragtv
20:30 CEST
D!ngIT $2000 Weekly Cup #19 GRS.GP Best of 3 mySemperFi http://dingit.tv/dingitCSGO
21:00 CEST
TWC 2015 EU Qualifier United Kingdom Best of 1 Russia http://www.hitbox.tv/efragtv2
21:30 CEST
TWC 2015 EU Qualifier Norway Best of 1 Sweden http://www.hitbox.tv/efragtv
21:30 CEST
Underdogs #1 TeamLessNana Best of 3 Asus ROG Check it out later on!
22:00 CEST
TWC 2015 EU Qualifier Germany Best of 1 Russia http://www.hitbox.tv/efragtv2
22:00 CEST
GameAgents League Season 2 Vexed Best of 2 Reason http://www.hitbox.tv/efragtv
22:00 CEST
ESL UK Premiership Season 2 Choke Best of 1 fish123 http://www.twitch.tv/esl_csgo_uk
22:30 CEST
TWC 2015 EU Qualifier Iceland Best of 1 Sweden http://www.hitbox.tv/efragtv
23:00 CEST
ESL UK Premiership Season 2 United Estonia Best of 1 GLG http://www.twitch.tv/esl_csgo_uk

Dota 2

Time
Tournament
Team 1
Best of X
Team 2
Broadcast
16:00 CEST SLTV StarSeries XIII EU\CIS

No Logic Gaming

Best of

Lemondogs

16:00 CEST
National Cup
Team Bulgaria Best of 2 Team Kazachstan http://www.hitbox.tv/prodotaen
18:00 CEST Nanyang Championships: European Qualifiers Vega Squadron Best of 2 Monkey Freedom http://www.twitch.tv/beyondthesummit
19:00 CEST Nanyang Championships: European Qualifiers The Alliance Best of 2 Ninjas in Pyjamas http://www.twitch.tv/beyondthesummit
18:30 CEST National Cup Team Turkey Best of 2 France http://www.hitbox.tv/prodotaen
19:00 CEST The Defense 5 Danish Bears Best of 2 Lemondogs http://www.twitch.tv/joindotared
19:00 CEST D2 Champions League S6 Kaipi Best of 3 CIS Rejects http://www.twitch.tv/esl_joindotared
20:00 CEST The Defense 5 Danish Bears Best of 2 newteam123123 http://www.twitch.tv/joindotared
20:00 CEST Nanyang Championships: European Qualifiers 5JuNGz Best of 3 Monkey Business http://www.twitch.tv/beyondthesummit
22:30 CEST The Defense 5 4CL Best of 2 4ASC http://www.twitch.tv/joindotared

Tuesday,the 29th of September

Counter-Strike: Global Offensive

Time
Tournament
Team 1
Best of X
Team 2
Broadcast
02:00
CEST
CEVO Professional Season 8 Conquest Best of 2 Luminosity http://tv.majorleaguegaming.com/

Dota 2

Time
Tournament
Team 1
Best of X
Team 2
Broadcast
03:00 CEST joinDOTA League Season 7

Next Level Bad Asses

Best of 3

TAMO AI NA STRADA

Check it later!
03:00 CEST
joinDOTA League Season 7
Kawaii desu nee Best of 3 TLC Check it later!
14:00 CEST joinDOTA League Season 7 Mineski Best of 3 Spac_ Creators Check it later!
16:00 CEST National Cup Team Bosnia Best of 2 Team Finland http://www.hitbox.tv/prodotaen
16:00 CEST
Starladder XIII – Qualifier
Angry Balkan Beavers
Best of 2 4 Clovers & Lepricon http://www.twitch.tv/starladder1
18:30 CEST National Cup Team Bulgaria Best of 2 Team Russia http://www.hitbox.tv/prodotaen
20:00 CEST The Defense 5 ARCADE.Power Rangers Best of 2 4 Anchors + Sea Captain http://www.twitch.tv/joindotared
22:30 CEST The Defense 5 ScaryFaceZZZ Best of 2 Lemondogs http://www.twitch.tv/joindotared

Wednesday,the 30th of September

Counter-Strike: Global Offensive

Time
Tournament
Team 1
Best of X
Team 2
Broadcast
20:00
CEST
CS:GO Champions League Season 2 FlipSid3 Best of 3 Lounge Gaming Check it later!

Dota 2

Time
Tournament
Team 1
Best of X
Team 2
Broadcast
14:30 CEST National Cup

Team Germany

Best of 2

Team Yugoslavia

http://www.hitbox.tv/prodotaen
16:00 CEST
National Cup
Team Greece Best of 2 Team USA http://www.hitbox.tv/prodotaen
18:00 CEST National Cup Team Russia Best of 2 Team Kazachstan http://www.hitbox.tv/prodotaen
18:00 CEST National Cup TBA Best of TBA Check it later!
18:30 CEST
National Cup
Team Romania
Best of 2 Team USA http://www.hitbox.tv/prodotaen
20:00 CEST National Cup Team Denmark Best of 2 Team Russia http://www.hitbox.tv/prodotaen
22:30 CEST National Cup Team Yugoslavia Best of 2 Team Portugal http://www.hitbox.tv/prodotaen