Premiery gier w tym sezonie


Gracze komputerowi wciąż są rządni nowych wrażeń – dlatego każdy nowy rok to nadzieja na to, że rynek wirtualnej rozrywki po raz kolejny zaskoczy nowymi ideami. Czego warto wypatrywać na półkach sklepowych w tym sezonie?

Miłośnicy klimatów survival horror i hord rządnych krwi zombie z entuzjazmem powitają rozszerzenie do „Dying Light”. Dodatek sygnowany podtytułem „The Following” otrzymał scenariusz, który jest niejako ukoronowaniem historii znanej z podstawowej wersji gry, ale jest dość luźno powiązany z jej fabułą. Dzięki temu gracze mogą jednocześnie uczestniczyć w obu rozgrywkach i przenosić pomiędzy nimi postępy swojego bohatera. Dla miłośników serii to z pewnością bardzo smaczny kąsek. Początek roku to zdecydowanie dobry czas dla pasjonatów survivalowych gier – „FarCry: Primal” również niedługo zacznie obracać się w napędach PC i Playstation 4. Tytuł jest z pewnością wart uwagi, gdyż w przeciwieństwie do poprzednich części serii osadzony został w czasach prehistorycznych. UbiSoft postanowił przenieść gracza do czasów gdy ludzkość dopiero zaczynała swoją cywilizacyjną przygodę. Wielkie i niebezpieczne bestie, otwarty świat i rozbudowane możliwości craftingu to coś co może być prawdziwie odświeżającym powiewem w morzu strzelanek.

Ten sezon będzie też owocny dla fanów kultowej serii „Hitman”. Szósta odsłona serii o przygodach Agenta 47 została całkowicie odseparowana od fabuły znanej z poprzednich części. Aktualna moda wymusza na twórcach gier tworzenie coraz większych sandboksoowych światów – taki ma być właśnie nowy Hitman. Pod względem rozgrywki nie należy spodziewać się wielkiej ewolucji. Nadal chodzić będzie o likwidację określonych celów i nikt nie oczekiwał, że będzie inaczej. Ewoluował sam system gry oraz poszerzyły się znacząco możliwości głównego bohatera. Mówiąc krótko – wszystko zostało zrealizowane zgodnie z oczekiwaniami graczy. Celem twórców było odświeżenie tej serii i wszystko wskazuje na to, że mogą osiągnąć swój cel, oddać do rąk graczy prawdziwie smaczny kąsek i zbudować fundament pod kolejną, wyczekiwaną część Hitmana.

Nie każdy jednak jest miłośnikiem zombie, krwi i biegania z naładowaną bronią po ciemnych lokacjach. Symulatory od kilku lat cieszą się ogromnym powodzeniem wśród osób, które pragną poczuć się jak farmer, budowniczy lub kierowca autobusu. Dla tych ostatnich ten sezon może być powodem do wielkiej radości. „Bus Symulator” to znana już seria, która pozwala cieszyć się możliwością zasiadania za kierownicą miejskiego autobusu. Poprzednie części cieszyły się powodzeniem, ale gracze zarzucali im nieco bezcelową rozgrywkę. „Bus Simulator 16”, który pojawi się już niebawem w sklepach przejęty został przez nowego dewelopera – studio StillAlive obiecało dołożyć wszelkich starań, aby nowa odsłona gry angażowała gracza w rozgrywkę i stawiała przed nim określone cele. Wielu fanów komunikacji miejskiej z niecierpliwością już przebiera nogami.

Rok zaczyna się dość spokojnie, ale przynosi nowe spojrzenie na pewne standardy. Szczególnie warta uwagi może być prehistoryczna rozgrywka w „FarCry: Primal” – jeżeli deweloperzy nie dopuszczą do rażącej ilości bugów, to może okazać się, że do czynienia będziemy mieli z nowym trendem w dziedzinie gier survivalowych. Być może będzie to pierwszy przypadek gdy określenie „to gra z epoki kamienia łupanego” nie będzie oznaczać niczego negatywnego.

Sebastian Banasiak

Obserwuj Przyjaciele Porthosa:

Tworzymy zespół ludzi zaprzyjaźnionych z Porthosem i chcemy wnosić wszystko co najlepsze tworzenie tej strony. Piszemy o tym co nas inspiruje i interesuje.