Zwariowane zakupy w Muzeum Naparstków i Modniarstwa

_DSC0141

Ostatnia sobota była dla naszego zespołu bardzo emocjonująca. Najpierw ostatnie przygotowania do przywitania gości Nocy Muzeów w naszym Muzeum Naparstków i Modniarstwa, a następnie oprowadzanie, opowiadanie o kolekcji, przymierzanie niektórych eksponatów kapeluszniczych. Jedyna taka okazja.

„Och, jakie piękne i każdy inny” – słychać było z sali muzealnej.

„Zobacz, tu chciałbym pojechać” – mówi gość oglądający wystawę fotografii z Irlandii.

„Czy można robić zdjęcia” – pyta Pani oglądająca naparstki. „Czy te naparstki, z napisem „muzeum naparstków”, można kupić?”, „Tak, bardzo proszę. Te i te z Blogiem z kapelusza.”

_DSC0212 (2)

Przyszło wielu gości, około 300 osób.

Zgodnie z programem otworzyliśmy drzwi tuż przed 11stą przed południem. Po chwili zaczęli pojawiać się pierwsi goście na kiermaszu kapeluszy. Wiele pań wyszło z uśmiechem, trzymając w ręku nowy zakup. Jedne panie dokonały go przed zwiedzaniem inne zaraz po.

Jerzy A1

O 16.00 odbył się koncert największego barda Warszawy, pana Jerzego Antoszkiewicza. Śpiewał hity nieco dawniejsze, dobrze znane publiczności, dzięki czemu publiczność niemal w całości śpiewała razem z nim. Zabawa była przednia, goście rozluźnieni, nikomu nie było do drzwi, tym bardziej, że zaraz po koncercie odbył się pokaz najnowszej kolekcji letniej firmy Porthos.

Zaczęliśmy od naszych znanych już na zachodzie i coraz szerzej w Polsce czapek z serii HQ.

_DSC0156

Następnie pokazaliśmy letnią kolekcję codzienną oraz na koniec kolekcję wieczorową i na „Wielkie wyjścia”. O pokazie napiszemy osobno. Powiem tylko, że podobał się tak bardzo, że o 18:00 znów go powtórzyliśmy.

W trakcie całej nocy, można było w naszej carskiej restauracji napić się herbaty i oczywiście kawy po Irlandzku, która, jak zawsze, cieszyła się dużym powodzeniem.

Usłyszeliśmy wiele miłych słów i wiele zapowiedzi powrotu. Zakończyliśmy po godzinie 20-stej, gdyż gościom było się trudno z nami pożegnać. To była wspaniała noc, za którą wszystkim gościom dziękujemy, a tych którzy nie przyszli, zapraszamy za rok.

_DSC0211 (2)

_DSC0340

_DSC0210 (2)

_DSC0343

 

Obserwuj Anna Młochowska:

Ostatnie wpisy