Gazeta Ślubna -The Irish Polish Times


Gazeta Ślubna, spośród różnych gadżetów  może być ciekawostką  wzbudzającą  zainteresowanie gości weselnych.
Wręczana Gościom przed weselem  stała się najmodniejszym trendem ostatnich miesięcy.

gazetaWM

 

 

 

Pierwowzorem naszego wydania była 6 lat temu Gazeta  Ślubna – pt. „Ślub to Fakt”, przygotowana na uroczystość zaślubin brata Gosi – Wojtka.

 

 

 

 

Tym razem specjalne z okazji polsko irlandzkiego ślubu gazeta była dwujęzyczna. Zawierała fotografie przypominające dzieciństwo i młodość Gosi i Seana, historię ich miłości oraz podziękowanie Młodych gościom z Irlandii i Polski. A także – jako wkładka – dołączona została do gazety Oracja Weselna – której poświecimy na tym blogu osobny wpis – napisana przez Ryszarda Ulickiego, poetę polityka i barda zaprzyjaźnionego z rodziną Gosi.

oracja-w

 

Fragment Oracji Weselnej

 

 

 

 

 

 

 

Do tego doszedł jeszcze Program Uroczystości Weselnych – zestawienie najważniejszych, ślubnych wydarzeń w ciągu trzech dni uroczystości  – w piątek wieczorem w Tawernie Portowej w Ustce obyło się spotkanie zapoznawcze Gości Irlandzkich i Polskich, w sobotę Ślub i Wesele a w niedzielę poprawiny.
program-c-polRozdaliśmy naszą gazetkę w autokarze, który wiózł Gości Irlandzkich z lotniska w Gdańsku do hotelu w Ustce. Byli zachwyceni!
Polscy Goście otrzymali gazetę w hotelu.
Program Wesela, to takie kompendium wiedzy o tym co czeka Gości weselnych, wraz z planem Uroczystości np.: kiedy odbędą się oczepiny, uroczyste krojenie tortu, pierwszy taniec przemówienia weselne ( tradycja irlandzka)…

Zależało  nam na tym, żeby nie trzeba było – o tym wszystkim – opowiadać podczas wesela każdemu z Gości osobno.

Część  dotycząca Uroczystości Zaślubin w kościele została  przygotowana dla wszystkich gości w formie Książeczki Kościelnej z opisaną szczegółowo – w dwóch językach – liturgią i kto w niej uczestniczył.

Zerknijcie proszę sami na nasza gazetę i oceńcie sami jej przydatność w organizacji przedsięwzięcia jakim jest ślub i wesele.

okl-calarozk2-3

rozk4-5

rozk6-7
s8

Z Facebook’a wzięte:

Aleksandra PieterwasAleksandra Pieterwas
Super pomysł i pamiątka dla wszystkich! Gratulacje! A Parze Mlodej – szczęścia.

Hope youre both well. It was lovely to see some of the photos. The Bride was beautiful and the groom wasn’t bad either….A handsome Couple, I wish You a long Happy Life together. ???. Cheers

 

Czy Byłaś już w naszym sklepie internetowym www.esklep.porthos.pl?

Esklep

A może wpadniecie do nas do naszego nowo otwartego Butiku
przy ul Grochowskiej 265 w Warszawie

Reklama