70 urodziny Porthosa i Finisaż Wystawy Irlandia…

opublikowane w Najnowsze Wpisy, Wydarzenia | 0


Foto i tekst: Igor Strojecki

70-tka Porthosa ?
Niecodzienna impreza w Galerii Janusza (van)Golika… swoje urodziny świętował tam słynny artysta-kapelusznik Ryszard Wrzesiński. Urodziny połączone były z finisażem wystawy fotografii („Irlandia Moja Druga Ojczyzna”) Jubilata oraz Jego córki Gosi McDonnell…
Wielu gościom towarzyszyły niepospolite nakrycia głowy ?

[“Rok 1946. W Szczecinku na drugim piętrze kamienicy przy ul. Marszałka Żukowa, rojno było od sąsiadek, znajomych i koleżanek. To Maria Wrzesińska, młoda, utalentowana modystka z Warszawy, z nadzwyczajną zdolnością wyczuwania tendencji aktualnej mody – szyła po nocach, kapelusiki, czapeczki, berety, bo w dzień pracowała jako księgowa. Pomiędzy nogami matki a stolikiem modniarskim, bawił się szpulkami po niciach malutki chłopczyk…. Minęło 70 lat … Po drodze był Słupsk i wreszcie powrót do ukochanej Warszawy. Tak powstawała dzisiejsza Manufaktura Kapeluszy Porthos”].
nowe_5nowe_6nowe_2rw_9rw-4rw_6nowe_3rw_15ja_3_dsc1091

Od prawej: Niespodzianka, delegacja moich Orłów, Sokołów Wysokiego Lotu. Przyjechały do Warszawy bez zapowiedzi i sprawiły mi Wielką Radość – najstarsza córka Kamilka i średnia wnuczka Martynka.
Od lewej: Moja Królewna – od ponad 30 lat razem – Helenka!!!
Dzięki Wielkie!!!

ja_tomek_sja_zosia ja_5_dsc1096ja_13_dsc1117rw-12ja_7_dsc1101rw-10rw-5rw-214713726_599266746942163_6827530314413968399_nja_9_dsc1103 ja_8_dsc1102rw_18rw_20

W czasie imprezy cały czas byli z nami… Duchem i na łączu telefonicznym Gosia i Sean z Dublina.
ja_gosia

Sponsor imprezy: Porthos Helen Moda Boutique

stolica-helen

70 Urodziny – Program Był Ciekawy

24 października – Poniedziałek

Godz. 19:00

Kawa po irlandzku

Pokaz nakryć głowy marki PORTHOS
pt. „Halloween Zwyczajni – Niezwyczajni” –

Przekonamy Was, że „Zwyczajność”w kapeluszach Porthosa,
może być zaskakująca, piękna i zmysłowa!

A ponadto pokazy:

  • kominów i toreb marki DZEDAI
  • ekologicznych nakryć głowy dla Pań po chemioterapii
    duńskiej marki LIDO DESIGN pt. „W Rytmie Rak’n’ Roll”
  • nakryć głowy marki Fil’loo

W tle trio Alexander’s Ragtime Band w składzie:

Arkadiusz Nowak – banjo
Mark Shepherd – trąbka, vocal
Włodzimierz Halik – saksofon barytonowy

Prowadzący: Bogumił Wtorkiewicz

Ciekawostką pokazu była premiera na polskim rynku ekologicznych nakryć głowy duńskiej marki LIDO Design.

Właścicielka marki LIDO Design zauważyła niedogodności jakich doświadczają kobiety, które podczas chemioterapii utraciły włosy, a ich skóra stała się niezwykle wrażliwa. Zaczęła więc specjalnie dla nich projektować chusty, turbany, czapki i kaszkiety niwelujące codzienny dyskomfort i poprawiające wygodę kobiet chorych na raka. Produkty LIDO Design były zawsze szyte z delikatnych i miękkich tkanin, takich jak bawełna czy wiskoza, a od 2008 roku wprowadzono produkty z dzianiny bambusowej.

Bambus ma fantastyczne właściwości, które sprawiają, że nadaje się wyjątkowo na wrażliwą i delikatną skórę głowy kobiet po chemioterapii. Tkanina bambusowa ma właściwości utrzymujące ciepło, gdy jest zimno i chłodzące, gdy jest gorąco. Jest miękka niczym kaszmir lub jedwab i ma działanie antybakteryjnie. Bambus jest naturalny i ekologiczny, rośnie szybko i uprawia się go bez użycia pestycydów, co sprawia, że nakrycia głowy z niego uszyte są bezpieczne! Można je zakładać do spania, ćwiczeń, pod kaski, pod inne nakrycia głowy lub peruki lub jako wierzchnie nakrycie głowy zależnie od fasonu.

Nakrycia głowy marki LIDO Design mogą być z powodzeniem noszone także przez zdrowe osoby, gdyż są lekkie, wygodne i nie przegrzewają włosów i głowy. Produkty LIDO Design mogą być radością każdej kobiety, bowiem są unikalne i urocze.

Patronat honorowy wydarzenia:

Europejskie Stowarzyszenie Sztuki i Mody Artmode

Sponsor: Porthos Helen Moda Boutique Warszawa ul. Grochowska 265

stolica-helen