8 modowych rad

opublikowane w Moda z Kapelusza, Najnowsze Wpisy | 0

8 modowych rad, których powinnaś nauczyć się na pamięć, żeby… raz na zawsze o nich zapomnieć!

Jest wiele modowych zasad, których trzymamy się latami tak kurczowo, że nie zauważamy, kiedy przestają obowiązywać. Magazyn Elle przygotował listę 8 takich modowych mitów.

 


1. Kolor biały zostaw laborantkom. I młynarzom.
Kolor biały nie powinien nikogo odstraszać, tym bardziej, że ta barwa obecnie występuje w wielu bardzo modnych odcieniach – kremowy, wpadający w szarość, écru. Nie bój się bieli.

 

f1


2. Dobieraj kolor torebki do koloru butów.
Ta zasada królowała jeszcze kilka lat temu. Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić, że całą stylizację budować musimy na bazie torby i trzewików. Jest to ograniczające naszą kreatywność i ostateczny efekt. Buty + torebka = wolność

 

f2


3. Nie mieszaj wzorów.
Pstrokate spodnie, cętki, kropeczki. Pamiętacie to – jedna, kompletnie szalona rzecz oznacza, że reszta koniecznie musi być stonowana? Przeglądając stylizację z ulicy możemy zdziwić się, jak bardzo mit ten ogranicza nam możliwości łączenia wzorów i kolorów. Zapominamy o tej zasadzie i mieszamy!

f3


4. Granatowy i czarny do siebie nie pasują.
Trudno znaleźć wytłumaczenie dla kogoś, kto tę zasadę wymyślił. Elle sugeruje, że może chodzi o to, że oba kolory są ciemne i łatwo można się pomylić. Na szczęście czarny i granatowy do siebie pasują, dlatego nawet przy pomyłce będziemy wyglądać wystrzałowo.

f4


5. Cekiny i metaliczne tkaniny zarezerwowane są tylko na wieczorne wyjścia.
Złoto od kilku sezonów nie przestaje inspirować – pojawia się nie tylko w formie biżuterii, ale na spodniach, spódnicach, bluzkach, czapkach. Jednak dobrze jest do jednego złotego elementu garderoby dobrać całą resztę w stonowanych charakterze. Wtedy z pewnością „oświecimy” każde towarzystwo.

f5


6. Długie suknie i szerokie długaśne spódnico-spodnie pasują tylko wysokim paniom.
Nie zajmujmy się już tym problemem – każdy niech nosi taką długość, jaka mu odpowiada.

f6


7. Do butów z odkrytymi palcami nie zakładamy skarpet ani rajstop.

Osoby śledzące wybiegi modowe nie zdziwią się zapewne faktem, że zasada ta przestaje obowiązywać. A cała reszta dozna szoku. Jak to? Skarpety do sandałków?
A właśnie tak to. Projektanci systematycznie przyzwyczajali nas do takiego widoku, że teraz już wiele osób ledwo pamięta, że tak NIE WOLNO było łączyć. A jednak!

f7
8. Nie mieszamy srebra i złota.
Czy to w kwestii biżuterii, dodatków, czy odzieży – koniec z zasadą niełączenia tych kolorów. Złoto i srebro zostali przyjaciółmi w służbie naszemu oszałamiającemu wyglądowi.

f8

 

 

foto: elle.com