Alert Vivian! Młoda Libijka zakochała się na FB.

opublikowane w Najnowsze Wpisy, Wydarzenia | 0

Piękna kobieta o której nigdy nie słyszałeś, wysyła Ci zdjęcia, mówi, że Cię lubi i chce się z tobą zaprzyjaźnić.   Wreszcie stwierdza, że nie może bez Ciebie żyć. Podobasz sie jej. Jesteś taki męski poważny i godny zaufania. Chciałaby z Ghany  przyjechać do Ciebie do Polski. Czy nie brzmi to interesująco?
A przy tym jej rodzice nie żyją. zginęli w wyniku zawieruchy wojennej w Libii. Ma zaledwie 22 lata i potrzebuje Twojej pomocy.

 Więc co, nie pomożesz jej?

Alert Vivian! Młoda Libijka zakochała się na FB. 


Vivian:
Jesteście znajomymi na Facebooku

Cześć, jak się masz?
Dziękuję bardzo za zaakceptowanie mojej prośby,
Skąd pochodzisz?

Cześć ! Jestem z Polski!! Mieszkam w Warszawie.  A Ty z kąd jesteś?

Jestem z Libii, ale mieszkam tutaj w Ghanie w wyniku walki, która zabrała życie moim rodzicom, a także moim krewnym. ale udało mi się uciec i znaleźć siebie w najbliższym kraju zwanym Ghaną w ich domu dziecka.

OK!!! Jak piszesz i czytasz po polsku? Przy pomocy tłumacza Google? Ile masz lat?
Tak, użyłam tłumacza Google, mam 22 lata, mój drogi przyjacielu

Dzięki za informacje. Co aktualnie robisz, czym się zajmujesz?
Co Ciebie interesuje?

Jaką szkołę skończyłaś, co byś chciała robić, gdzie chciała byś pracować, czy chcesz wyjechac z Ghany?

Chciała bym przeżyć to bolesne i nudne miejsce zwane domem dziecka i rozpocząć nowe życie z kimś, kto dba o mnie gdzieś w innym kraju, mój drogi. Potrzebuję twoje zdjęia, proszę, dobrze?

Do tych słów, dołączone były fotki.

Niezła szprycha.- pomyślał Richy.
Zdjęcia były wymowne, ale trzebał przyznać, że dosyć delikatne. Foto na łóżku z cipką prześwitującą przez majtki.było zbyt nachalne. Ciekawe czyje są to zdjęcia? Może pochodzą z portali randkowych  w Internecie? A moze z Instagrama?
Richy wiedział  że ma doczynienia z oszustką  Ale gdyby się okazało, że jednak nie, to szkoda by było urazić dziewczynę. Mial cichą nadzieję, że to normalna internetowa znajomość. Może chciałaby być przedstawicielką firmy na targach mody w Ghanie.
Zdjęcie użytkownika Accra Fashion Week.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieczorem w czasie rozmowy na skypie z Erykiem, pochwalił się, czy raczej szukając pretekstu do rozmowy z kolegą, opowiedział mu o swojej przygodzie.
Mówisz, że ona jest z Ghany. Czyli Afroamerykanka. Dzisiaj wszyscy się boją powiedzieć „Murzynka” nawet na mieszkankę Afryki. Na pewno słyszłeś dowcip o Biedroniu ? – zapytał Eryk.
Nie – odpowiedział Richy
A więc jechał Robert Biedroń przez Słupsk na rowerze i  urwał mu sie pedał. Podniósł go policjant i biegnie krzycząc: Panie Prezydencie!!!!, Panie Prezydencie!!!!  zgubił Pan…. Geja !!! ….
Nie chciało mu przejść przez gardło słowo „pedał” – roześmiał się Richy.

Słuchaj, – mówił dalej Eryk, nie zdziwiłbym się, gdyby tą dziewczyną okazał się być jakiś agent CBŚ, który podprowadziłby ciebie, żebyś zrobił jej jakieś propozycje, a potem przyszli by z  zarzutami, że nieletnimi się interesujesz.
No tak, zamyślil się  Richy.
Nie mówił nic , ze dziewczyna jest z Libii i ma 22 lata, bo przecież nie wiedział kim ona jest naprawdę? Na FB na stronie Vivian datą urodzenia jest 2 luty 2004 r. Mogła więc mieć 24 lata….
.
Wysłąć jej swoje zdjęcie?  Richy w chwilach wachania starał się być autentyczny. Wysłał zdjęcie. ze swojej pracowni.

To Ja ! Pozdrawian, do jutra !!!

Wow, wyglądasz dobrze i mocno, mój drogi przyjacielu,
ile masz lat? KIm jesteś?, proszę!  Czy jesteś samotny? Czy masz rodzinę?

Richy nie chciał udawać wolnego faceta, 
Najcenniejsze co miał to trójka udanych dzieci, wnuki i Kristin jego żona – więc w przyplywie szczerości nie omieszkał się tymi ostatnimi pochwalić.
Nie napisał jednak kim  jest dla niego Kristin, stojąca po lewej stronie, na zdjęciu niżej.

Mam pięcioro  wnuków. Na zdjęciu są najstarsze moje wmuczki i średni wnuk! Zajmuję się modniarstwem. Amatorsko maluję  obrazy, Mam 72 lata, ale psychicznie czuję się na 25 lat. Pozdrawiam.


A to moja najmłodsza córka z najmłodszym wnuczkiem.

Wow, dobra, mój drogi, dziękuję bardzo za powiedzenie mi, że jesteś w porządku? Cieszę się tak bardzo, że chciałbym mieć wolność wychodzenia i wchodzenia? moje życie jest zagrożone i nudne tutaj w domu dziecka w Ghanie.

Powiez mi jeszcze Jaki język znasz? W jakim mieście w Ghanie mieszkasz? Pozdrawiam.

Mówię również po arabsku i angielsku. Mieszkam w mieście  o nazwie Akra w ich domu dziecka. Mam nadzieję, że czujesz się dobrze?

Cześć Vivien. U mnie wszystko w porządku.Miałem dużo pracy. Więcej napiszę jutro. Pozdrawiam.

Och, widzę tylko, że masz e-maila, Czy moglbyśmy się nim ze sobą kontaktować, dobrze?

OK!!!. mój rmail: p..t@p…..s.com.pl

Vivian: Witaj, mój najdroższy przyjacielu, dobry wieczór z Ghany, mam nadzieję, że wszystko w porządku? Naprawdę bardzo Ci dziękuję za zrozumienie, a także troskę o to, abyśmy pisali do siebie w e-mailu, jestem bardzo szczęśliwa. po prostu dobrze że się mną opiekujesz, zawsze jesteś w porządku! Idę spać teraz całuję się i ściskam z całego serca. Twója,,,.VIVIAN.

Richy: W porządku!!! Spotkamy się na e-mailu. Uściski..

Vivian: Dzięki, kochanie, nasza Oblubienica, która jest tutaj odpowiedzialna w domu dziecka, dzwoni do mnie, a ja wrócę do Ciebie później, mój bohaterze, bardzo za tobą tęsknię.

Vivian szybko weszła w bezpośredni ton  swojej korespondencji.
Richemu schlebiały jej miłosne wyznania.  Nie chciał się jednak przyznać, sam przed sobą,  że sytuacja ta tworzy złudzenia, które podnosily w nim poczucie  własnej wartości. 
Gdyby  nie obawiał  się śmieszności, jego odpowiedzi na  listy byłyby bardziej śmiałe. Zdecydował, że wkróce pójdzie na całość i będzie odpowiadał na listy  „erotycznymi głupotami”..

Richy: Cześć, jak długo jesteś w Ghanie? Powiedz mi jaką szkołę i ile klas skończyłaś? Jaki jest Twój język rodzinny.Czy interesujesz się modą? Ile masz wzrostu? Ściskam i całuję Cię mocno. Richard.

Vivian: 
Witaj, mój drogi człowieku, jak się masz dzisiaj? mam nadzieję,
że wszystko jest w porządku z tobą, a ty jesteś biznesmenem!
Nazywam się Miss VIVIAN WALTER, mam 22 lata, jestem samotna i
nigdy się nie wyszłam za mąż. 5 stóp wzrostu 8 cali, waga 55 kg, czarne włosy i  brązowe oczy, pochodzę z Libii. Ale teraz mieszkam w
sierocińcu w  domu kościelnym tutaj w Ghanie od roku teraz w wyniku wojny domowej, która wydarzyła się ostatnio w moim kraju. Libia i ja straciliśmy zarówno moich rodziców, jak i moich krewnych. Moja rodzina była jednym z pierwszych celów rebeliantów,
ponieważ mój zmarły ojciec byl odnoszącym sukcesy biznesmenem. Przewodniczącym obecnego dyrektora ds. Wsparcia rządowego Richard & Sons INDUSTRIAL COMPANY LTD w mojej stolicy (TRIPOLI), a także  politykiem i zarządzającym DYREKTOREM.
Został zamordowany z zimną krwią w nocy i nasz dom rodzinny został spalony. Byłam bardzo szczęśliwa, że uciekłam przed śmiercią, ponieważ byłam w sąsiedniej szkole, kiedy miał miejsce ten śmiertelny incydent. Tylko ja żyję teraz i udało mi się odbyć drogę do pobliskiego kraju, Ghany, gdzie teraz mieszkam i myślę że nigdy nie postawię nogi w tej cholernej Libii.
Jestem absolwentką drugiej klasy ekonomii, mówię po angielsku i arabsku, uwielbiam grać guilter i czytać dobre powieści, mój drogi człowieku. Dziękuję bardzo za napisanie do mnie i będę bardzo szczęśliwa, aby usłyszeć Ciebie tak szybko, jak to możliwe. Pocałunki i uściski z mojego serca, Twója,,,, Vivian …..

Richy: Czesć, dziekuję za opowieść  o tobie i  twojej sytuacji. Lubię zdjecia które mi przysłałaś. Jutro napiszę wiecej o sobie. Do późna malowałęm nowy obraz. Jesteś miła, słodka i inteligentna. Świat przed Tobą stoi otworem. Obejmuję Cię mocno i całuję. Richard.

Któregoś dnia zaskajpowała najmłodsza corka Richarda. Kilka lat temu była w Ghanie, z programem studenckim, jako wolantariuszka. 
Powiedz mi Skarbo, czy są w Akrze jakieś eleganckie sklepy w których można byłoby sprzedawać nasze wyroby? zapytał Richy.

Coś Ty ! Tato! przecież to trzeci swiat, nIc tam nie sprzedaż! 
A na lotnisku też nie ma firmowych sklepów. – pytał dalej Richy.
Nie Tato ! Nie zawracaj sobie tym głowy!!!
Po kilku minutach na messengera przyszly zdjęcia z kometarzem:
Tak to wygląda!!!

 

Vivian: Naprawdę bardzo Ci dziękuję, Richy, mój kochany człowieku,
i naprawdę bardzo Cię cenię za pisanie i że jesteś moim przyjacielem.
Byłabym bardzo szczęśliwa mogąc Cię poznać w Polsce, ponieważ moja sytuacja i moje warunki w domu dziecka są tak nudne i ciężkie. Bez wolności, bez dobrego jedzenia i bez relaksującego umysłu.
Będę tak wierna i lojalna wobec Ciebie każdego dnia mego życia i na wieki. Będę szczęśliwa, aby usłyszeć Ciebie tak szybko, jak to możliwe, dbaj o siebie dla mnie. Zawsze kocham Cię tak bardzo z całego mojego serca na zawsze i nic nie powstrzyma mnie kochać Cię, chyba że śmierć. Całuję i ściskam moim najgłębszym sercem, na zawsze.Twója,…Vivian

Do listu dołączono nowe zdjecia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oszustwa na hasło 
przyjaźń romans, małżeństwo są tak stare, jak oszustwa finansowe. (Czy nie są to te same rzeczy?).
Piękna kobieta o której nigdy nie słyszałeś, wysyła Ci zdjęcia, mówi, że cię lubi i chce się z tobą zaprzyjaźnić.   Wreszcie stwierdza, że nie może bez Ciebie żyć. Podobasz sie jej. Jesteś taki męski poważny i godny zaufania. Chciałaby z Ghany  przyjechać do Ciebie do Polski. Czy nie brzmi to interesująco?
A przy tym jej rodzice nie żyją. zginęli w wyniku zawieruchy wojennej w Libii. Ma zaledwie 22 lata i potrzebuje twojej pomocy.

 Więc co, nie pomożesz jej? 

Była to typowa pulapka psychologiczna. Oszuści często stosują tego rodzaju manipulację, aby pozyskać życzliwość ofiary.

Richy:  Cześć Vivian. jesteś słodka. Czy masz paszport? Żebyś mogła przyjechac do Polski muszę wypełnić dla ciebie zaproszenie w biurze w Warszawie. W załączniku przesyłam Ci aplikację. Proszę sprawdź czy dasz radę ją wypełnić w czesci dotyczącej Ciebie. Całuję mocno!  Richard.

Vivian: Och, dobry wieczór, mój najdroższy i słodki człowieku, mam nadzieję, że wszystko jest w porządku i dobrze z tobą? Naprawdę bardzo ci dziękuję za życzliwość i troskę o moje życie i obiecałam być na zawsze uczciwa i lojalna, a także kochać i kochać cię tak bardzo. Szczerze mówiąc, moja Miłość, nie mam paszportu i będę bardzo szczęśliwa i zadowolona, jeśli możesz mi pomóc w paszporcie, ponieważ nie mogę się doczekać, aby wydostać się z tej martwej strefy zwanej domem dziecka i spotkać się zTobą w Polsce, abyśmy zaczęli razem dobre i kochające życie. Dziękuję i chętnie odpowiem Tobie na wszystko tak szybko, jak to możliwe. pocałunki i uściski z serca Vivian. Twója,,,, Vivian ………

Richy: Cześć Kochanie, nie jest dobrze, że nie masz paszportu. Ale nie martw się, pomyślimy co  zrobić. Powiedz mi, jak dostałaś się z LIbii do Ghany, na drugą stronę Afryki? A takze jak dostałaś się do sierocińca w Akrze. Czy możesz mieć dokument stwierdzający, że tam jesteś? Pozdrawiam i całuję Cię mocno. Richard.

Vivian: Kochanie, dziękuję ci bardzo, bo jesteś miłością, zaufaniem, a także życzliwością wobec mnie i moich warunków tutaj, w domu dziecka w sierocińcu. Nie mogłam dostać się do Ghany pod uchodźcami, a kiedy dotarłam do Ghany, byłam tak osamotniona, ponieważ nie mam ciała ani krewnych w Ghanie. ale pewnego wiernego ranka, kiedy włóczyłam się po ulicy w Akrze, poznałem Rv siostrę Anthonię, kiedy ona jechała na rogu drogi, krzyknąłem, a ona się zatrzymała, potem powiedziałem jej o mojej agonii opowieści i moich warunkach, i postanowiła pomóc przez umieszczenie mnie w domu sierocińca w kościele, w taki sposób, tam się dostałam mój kochany. Jak już wcześniej powiedziałam Ci moja Miłość, nie mam dokumentów, a także paszportu, który pozwoli mi przyjechać do Polski do mojej Miłości, jest to moja najsmutniejsza historia i bardzo się cieszę, że odezwiesz się do mnie tak szybko, jak to możliwe, dzięki. bardzo moja bratnia duszo. Twója… Vivian ,

Czy opowieść o tym że Vivian włóczyła się po ulicach Akry i któregoś ranka krzyknęła do przejeżdżającej „Siostry” a ta ją przygarnęła do sierocińca miało być uprzedzeniem że przez jakiś czas była prostytutką. Richy poczuł lekką niechęć  i nie odpisywał przez trzy dni na ostani list. Viwian też się nie odzywała.
Mówi się, że 
byłe prostytutki potrafią być wiernymi kochankami, szczęśliwymi żonami i wzorowymi matkami.

Z jednej strony Richy był zadowolony z braku kontaktu z Vivian,  obawiał się bowiem, że wkrótce zacznie Ona prosić go o  pieniądze, ale z drugiej… kilka razy dziennie sprawdzał pocztę email i zaglądał na massengera czy  nie ma nowych wiadomości. Poniedziałek, wtorek nie  było nic. 
Wreszcie w środę rano wiadomość nadeszła….:: 

Dzień dobry, stąd Ghana, naprawdę myślę o tobie i bardzo za tobą tęsknię. gdzie jesteś? mam nadzieję, że wszystko w porządku? Dlaczego nie możesz mi odpowiedzieć w e-mailu? naprawdę bardzo za tobą tęsknię.

Richy:  Cześć  czuję się dobrze. Dzięki za to, że napisałąś do mnie. cały czas myślę o tym, jak zrobić, żebysmy mogli spotkać się . Całuje i ściskam cię mocno. Richard.
Dziękuję bardzo że mogę kochać Ciebie, naprawdę tęsknię i myślę o tobie tak bardzo, i żałuję, że nie jestem z tobą teraz. Całowałabym cię tak bardzo całym sercem i ciałem. Twoja…Vivian.
 
Richy: Cześć Vivian, Myślę o tobie coraz częściej. Obawiam się, że nasza niewinna znajomość zamieni się w gorący romans zakończony małżeństwem. Przed nami jednak tak wiele przeciwności. Co będzie z twoimi dokumentami?
A związek między seksem i szczęściem.

Podobno Georges Simenon, autor niezliczonych popularnych kryminałów, mieszkał w Paryżu, uprawiał seks z czterema kobietami każdego dnia, co tłumaczył jako „niezwykłą ciekawość” pięknego seksu. Frank Lloyd Wright, świetny architekt, nawet w wieku 85 lat, kochał swoją żonę trzy razy dziennie. Jednak amerykański pisarz z końca 1982 roku, John Cheever, uważał, że potrzebuje co najmniej trzech orgazmów na tydzień, aby osiągnąć równowagę psychiczną, koncentrację i przejrzystość widzenia.
Jak to będzie z nami? Więcej jutro…Kocham cię Vivian. Richy.

Vivian: Miód z zaufaniem i miłością, który mam dla ciebie, mam świadectwo depozytowe mojego zmarłego ojca i akt zgonu, ponieważ kiedy żył, zdeponował trochę pieniędzy w wiodącej instytucji finansowej, w której użył mojego nazwiska jako krewnego, a Kwota ta wynosi 2,4 miliona USDolarów. Chcę Cię poinformować o pomocy, a także stać się dla mnie nowym partnerem, aby pieniądze te zostały przelane na Twoje konto, a kiedy je otrzymasz pomożesz mi przygotować dokumenty podróżne i bilet lotniczy na przyjazd do Twojego kraju i spotkanie się z Tobą. Powiem ci więcej szczegółów, a także procedury tego w moim następnym liście, a tymczasem musisz zawsze dbać o siebie. Pocałunki i przytulenia. Twója,,,VIVIAN

Czar prysnął. Richy wiedział, ze Vivien będzie próbowała wyłudzić od niego pieniądze, ale znowu się dał zaskoczyć. Myślał, że będą to kwoty  po kilkaset dolarów, tymczasem Ona „polowała”  na znacznie większe  sumy. Głupio mu  byłó wprost zdemaskować kłamstwa Vivian!  Więc w kolejnym mailu próbował dać jej do zrozumienia, że nie jest do końca głupcem.

Richy Cześć kochanie. Dziękuję za list. Cieszę się, że znalazłaś dokumenty twojego ojca. Ułatwi to wyjazd z Ghany. Choć problemy bedą. Abyś mógła zostać na stałe w Polsce, musisz poślubić Polaka.
W Libii 99% ludzi to muzułmanie. A muzułmanka nie może poślubić nie-muzułmanina. Musimy sobie poradzić ze wszystkim.
Jeśli uda Ci się zdobyć pieniądze, będzie to wielka sprawa.
Byłem w Kairze wiele lat temu.
Szedłem ulicą złotników na bazarze Al-khalili. W pewnym momencie młoda Arabka wyszłą ze sklepu ze złotem.
Cześć, powiedziała do mnie po rosyjsku.
Wejdź do mojego sklepu. To jest mój brat, wskazała na sprzedawcę.
Uśmiechnęła się do mnie. Jesteś z Warszawy? Mogę ci pokazać Kair. Przyjdę do ciebie o 20:00 do hotelu.
OK, odpowiedziałem. Będę czekał w recepcji.
Oboje wyjęli duże szuflady ze złotem i po kilku minutach byłem szczęśliwym nabywcą kilku złotych pierścionków z najlepszej 18-karatowej próby.
Przed 20:00 zszedłem do recepcji. Czekałem do 21:00, dziewczyna nie przyszła.
Do dziś nie sprawdziłem, czy pierścioniki są ze złota.

Droga Viwianie, tęsknię za tobą.
Całuję mocno. Napisz do mnie na e-mail. Richy.

Koniec z Viwian – Rłichy zmarszczył czoło.  Nawet nie było mu żal, że miła skądinąd przygoda się kończy. Ciekawy był jak Vivian wybrnie z tej sytuacji. Rozum podpowiadał mu, że będzie chciała iśc na całość, co wywołałó w nim stan drobnego niepokoju.
Biodro bolało go coraz bardziej. Trudniej przychodziło mu mówienie. Do pracy chodził z Kristin za rękę, drugą ręką opierając się na lasce. Coraz cześciej tracil równowagę. Pobolewał go kręgosłup szyjny. Zaniedbał malowanie.
Gra we flirt z Vievien zajęła mu sporo czasu.
Nie, nie, psychicznie wszytko bylo w porządku, nadal był spokojny i  pewny siebie.
Wkrotce przyszła odpowiedź od Vivian:

Vivian: Mój najdroższy człowieku, Jak się masz dzisiaj? mam nadzieję, że czujesz się dobrze? Naprawdę dziękuję za Twoją Miłość, a także za zaufanie. Będę kochać i kochać Cię tak bardzo z całego serca i mojego życia na zawsze. Doceniam cię, a także bardzo ufam, udowadniasz mi, że jesteś mężczyzną uczciwymi i dobrej osobowości, cieszę się, że czytam od Ciebie wiadomości. Jak dla mnie jestem tu w porządku, z wszelkimi nadziejami na spotkanie z tobą natychmiast po przeniesienie pieniędzy mojego ojca na twoje konto bankowe na lepsze życie. W międzyczasie również napiszę i przedstawię Cię bankowi jako mojego powiernika i poproszę, aby skontaktował się z tobą także w celu uzyskania dalszych wytycznych i wyjaśnień dotyczących transferu.
Najdroższy, możesz teraz wysłać ten list do banku.
Chatteredinternational Bankplc.uk
Transfer Manager..Sir, B.Wallis
Adress: 9, High St, Perth, Perthshire PH1 5JS
E-mail bankowy: chatteredinternationalbankplc.uk@yahoo.com
E-mail banku; chatteredinternationalbankplc.uk@yahoo.com
Informacje na temat kodu depozytu są następujące.
Nazwa deponenta: Walter, Johnson
Narodowość: Libia
Następny krewny: Vivian Walter
Kwota zdeponowana:  2,4 mln USD (dwa miliony czterysta tysięcy dolarów amerykańskich).
Numer konta: RBS / 745608902546 / QB / 91 / A
Proszę o przesłanie pełnych informacji do potwierdzenia przez bank, aby bank dokonał przelewu na podane konto w Twoim kraju.
1..FULL NAME
2. ADRES KORZYSTNY I BIUROWY
3. NUMER TELEFONU
4. INFORMACJE O RACHUNKU BANKOWYM

Jestem zagranicznym partnerem Vivian Walter, otrzymałem te informacje kontaktowe, aby zweryfikować istnienie tego konta w twoim banku.

Sir, potwierdź to konto i daj mi znać, jakie są możliwości przeniesienia tego depozytu na moje konto w moim kraju

Kochanie, zachowaj tę transakcję w tajemnicy, to jest bardzo duża ilość pieniędzy. Nie będę chciała, aby ludzie dowiedzieli się o tym funduszu, ponieważ boję się stracić życie lub pieniądze. Będę czekać na wiadomość od Ciebie jak najszybciej !.
Twoja piękna,…VIVIAN …

Richy: 
Nie będę Cię oszukiwał, kochana Vievian! Pierwsza próba wejścia do przeglądarki Google z adresem Twojego banku zakończyła się wyświetleniem ostrzeżenia, że jesteś oszustką.
Nasze spotkanie dobiegło końca!
Dzięki za kilkanaście dni wspaniałej przygody.
Myślę, że bawiłaś się dobrze.
Nie myśl więcej o oszukiwaniu kogokolwiek, bo widzisz, że nie da się tego ukryć.
Porszę, nie gniewaj się, że nie dochowam tajemnicy i opiszę moją ignorancję  na FB. Jako ostrzeżenie dla takich jak ja i… dla Ciebie.
Ściskam Cię mocno
Twój przyjaciel Richard

Po dwóch dniach, zdumiony Richy, przeczytał jeszcze jedną wiadomosć od Vivian. Przepraszała go za to, że pomyliła adres banku. Biedna Vivian – niezależnie  od tego kto się za tą postacią kryje – miała jeszcze nadzieję, że jej plan wypali, nie chciała uwierzyć, że oszustwo się wydało. 

Vivian: O, kochanie, przepraszam, że popełniłam błąd na adres bankowy i proszę, czy teraz adres jest w porządku? [standardcharteredbank2324@yahoo.com] dziękuję, tęsknię za tobą za moją miłością. Proszę napisz do nich teraz, przelew powinie być  w porządku. Twoja Vivian.

Richy: To koniec! Vivian!!! Koniec!!!

 

ZAKOŃCZENIE

Na stronie internetowej Scam Hunter (scamhunter.org) udokumentowane są wiadomości o oszustwach, takich jak powyższe, aby pomóc ludziom zachować bezpieczeństwo w Internecie. Udostępniajcie dziś powiadomienia o oszustwach swoim znajomym i współpracownikom na Facebooku i Twitterze.
Richard.

PS. Uwaga na oszustów. Paznajcie ich metody – ku przestrodze. Będziecie wiedzieć jak postepować z podejrzanym e-mailam, żeby nie dać się wyprowadzić w pole.
Wiele stosowanych przez nich technik wykorzystuje głównie naiwność ofiar.

Do miłego…. Richy.

Alert Vivian! Miłość młodej Libijki na FB.