Brexit ŚWIATA NIE ZMIENISZ KAPELUSZ MOŻESZ

opublikowane w Najnowsze Wpisy, Wydarzenia | 0

Brexit. Kiedy pół wieku temu, jako młody chłopak  pojechałem do Londynu.   któregoś dnia natknąłem się  w Hyde Parku, na demonstrację, która niosła sztandary z napisami: Walczymy o Zjednoczenie Europy! Chodźcie z Nami.

– Ja! Ja jestem chętny! krzyczałem z entuzjazmem.
Zatrzymał się przy mnie jeden z liderów.
–  Z kąt jesteś? zapytał chłodnym tonem.
–  Z Polski z Warszawy!!! odpowiedziałem podniecony.
–  E tam, machnął ręką..
– Z satelitami Ruskich nie gadamy.
I poszli dalej skandując swoje „światłe” hasła.
Zostałem sam, ZADUMANY, na chodniku.

brexit_!

Brexit, nic z tego nie rozumiem

Stał się faktem. 51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się w referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – wynika z opublikowanych przez komisję wyborczą ostatecznych wyników. Za pozostaniem w UE zagłosowało 48,1 proc. wyborców. – Wola ludu Brytyjczyków jest instrukcją, która musi być respektowana – skomentował wyniki referendum premier Wielkiej Brytanii David Cameron, zapowiadając, że za trzy miesiące poda się do dymisji.
Za „Brexit” opowiedziało się ponad 17,4 mln osób, a za pozostaniem w UE – 16,1 mln. Frekwencja wyniosła 72,2 proc. Za opuszczeniem Unii Europejskiej opowiedziała się Anglia i Walia. Przeciw była Szkocja i Irlandia. 53,4 proc. Anglików i 52,5 proc. Walijczyków powiedziało tak dla Brexitu. Z kolei 62 proc. Szkotów i 55,8 proc. Irlandczyków chciało pozostać w Unii Europejskiej.

Jakie konsekwencje będzie miał wynik wyborów? Co dalej ze wspólną Europą? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu Porthosa bo…. Brexit:

ŚWIATA NIE ZMIENISZ, KAPELUSZ MOŻESZ!


Sklep firmowy PORTHOS 
HELEN MODA BOUTIQUE

ul. Grochowska 265 w Warszawie, czynny pon.-pt. godz. 10-18, sob. 10-14

banerHELEN_MODA_logo1

ZAPRASZAMY NA ZAKUPY