Co można zrobić w pół godziny?


Zagraniczne media obiegła dziś szokująca informacja o prezydencie Rosji. W 2011 roku miał on rzekomo pochwalić się, że jest w stanie zniszczyć Stany Zjednoczone w zaledwie pół godziny. Prawdziwość tej tezy nie ma jednak kompletnie żadne znaczenia.  Politykę zostawiamy na boku, niech ta ciekawostka natchnie nas do kreatywnego podejścia do naszych 30 minut. W tym czasie można bowiem zrobić wiele pożytecznych rzeczy…

Na przykład – wypisać listę postanowień noworocznych. Czas i miejsce idealne – w końcu nadal mamy początek stycznia!

W pół godziny można przespacerować się szybkim krokiem po okolicy, spalając kalorie. Można ten czas przeznaczyć także na bieganie, zrzucając jeszcze więcej niż podczas chodzenia. Zresztą 30 minut jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych się przyda w każdej sytuacji.

To idealny czas na poszerzenie horyzontów. Można przeczytać gazetę, choć jeden artykuł (jeżeli czytamy wolniej) albo przynajmniej kilka maili, które czekają nieodczytane w skrzynce. Jeżeli ze wszystkim jesteśmy na bieżąco, dobrze byłoby sięgnąć po nowelkę jakiegoś polskiego pisarza. W 30 minut na pewno damy jej radę.

Po co jak Putin zastanawiać się nad tym, co w pół godziny zniszczyć, skoro możemy ten czas wykorzystać kreatywnie? Książki kucharskie pełne są przepisów oznaczanych informacją o czasie przygotowania. Wybieramy coś dobrego, odrobinę bardziej skomplikowanego niż kanapki i po chwili okaże się, że w 30 minut jesteśmy w stanie przygotować trzydaniowy obiad. Można poczuć się jak w Master Chefie.

30 minut to zawsze chwila na jeden odcinek ulubionego serialu. Może nie jesteśmy ze wszystkimi na bieżąco, a telewizja teraz wychodzi naprzeciw ludziom zabieganym. Serwisy oglądania na żądanie mają coraz większe możliwości, dlaczego zatem nie zrobić sobie mini przerwy na TV nawet na ekranie komórki?

To tylko kilka z szeregu możliwości wykorzystania pół godziny. Może macie własne propozycje?

foto: pexels.com


Obserwuj Aleksandra Galewska-Tomańska:

Z wykształcenia muzyk, pedagog i pedagog specjalny. Zainteresowana tym, co dzieje się na świecie, doszukuje się zależności w zachowaniach międzyludzkich i bieżących wydarzeniach społecznych.