Cudowna wiadomość


09.09 2015 TA RZEŹBA ARTYSTY RZEŹBIARZA PIOTRA RZECZKOWSKIEGO ZOSTAŁA PRZYJĘTA NA AUKCJĘ DO Christie’s – dom aukcyjny w Londynie, założony w 1766 roku przez Jamesa Christie.

W imieniu artysty dziękujemy Isabell Anders za jej pomoc, bez której  byłoby to niemożliwe.
Krystyna Zbylut.

baletnica 11

baletnica 5

baletnica 4

  • Christie’s szybko osiągnął miano najpopularniejszego angielskiego domu aukcyjnego, wykorzystując sytuację międzynarodową – Londyn w II połowie XVIII wieku stał się centrum światowego handlu dziełami sztuki ze względu na trudną sytuację w Paryżu po rewolucji francuskiej. 
    Była spółką publiczną, obecną na londyńskiej giełdzie od 1973 do 1999 roku, kiedy to przejął ją Francuz François Pinault. Obecnie Christie’s jest największym domem aukcyjnym na świecie pod względem przychodów, wyprzedzając odwiecznego rywala – Sotheby’s.

    Na aukcjach w tej instytucji można było znaleźć dzieła i przedmioty osobiste takich postaci jak Leonardo da Vinci, Rembrandt, Napoleon Bonaparte, Pablo Picasso, Marilyn Monroe czy Diana, księżna Walii. Instytucja ta posiada swoje oddziały w wielu miastach, m.in. w Bangkoku, Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu!