Daj się zobaczyć – postaw na wyraziste kolory!

opublikowane w Moda z Kapelusza | 0

Po wyjątkowo długim i gorącym lecie nadchodzi czas deszczowych jesiennych dni i zimowych chłodów. W myślach już zapewne przeglądasz stan swojej garderoby, równie ekscytującej jak pokryte gęstym kożuchem chmur niebo za oknem. Szaro i buro, do tego czerń, czasem trafi się jaśniejszy szalik czy czapka… Grobowy nastój w szafie skutecznie zniechęca do radosnego przeżywania jesiennych chłodów i zimowych zawieruch. A gdyby tak, pozwalając sobie na nieco szaleństwa, ożywić zimną, szarą pluchę czymś szalonym i energetycznym?

Nie wiedzieć czemu, ogromna większość okryć wierzchnich jest projektowana w monotonnych i mało wyrazistych kolorach. Nie musisz iść z prądem i spowijać się w bure płaszcze i czarne kurtki, za sprawą których znikniesz w tłumie takich samych szarych myszek. Wystarczy orzeźwiający, kwiatowy motyw na ciemnym płaszczyku (jak na tym marki Oscar de la Renta) aby dało się dostrzec twoją indywidualność.
oscar-de-la-renta-pre-fall-2015-fot-serwis-prasowyRude futerko i jaskrawa, pomarańczowa spódnica? Czemu nie, jeśli nie boisz się pokazać swego drapieżnego oblicza. Na pewno zostanie ono zauważone! Wspomniana wyżej marka sugeruje taką oto stylizację:

oscar-de-la-renta-pre-fall-2015-fot-serwis-prasowy (1)

Zestaw pomarańczowy od stóp do głów, jaki proponuje Preen, jakimś cudem wygląda dobrze i nie wywołuje uczucia przesytu, może więc spokojnie stać się inspiracją dla twoich własnych eksperymentów w jaskrawymi kolorami.

preen-by-thornton-bregazzi-jesien-zima-2014-2015-london-fashion-week-fot-imaxtree

Zestawienie pozornie niepasujących do siebie kolorów, i to w tak smętnej i z natury pozbawionej życia porze roku jaką jest zima, robi odpowiednie wrażenie, tak samo jak kontrastowe połączenie barw jasnych i ciemnych. Wie o tym dom mody Acne, proponując oversize’ową kamizelę dla odważnych. Obok kobiety ubranej w coś tak wyjątkowego nie da się przejść obojętnie.

acne-pre-fall-2015-fot-mat-prasowe

Czasem dla odświeżenia swojego jesiennego wizerunku wystarczy sprytnie dobrać dodatki. Mimo nienachalnych kolorów płaszcza czy kurtki, wyrazista torebka czy nakrycie głowy skutecznie wyróżni cię z tłumu. Twój look w deszczowy, szary dzień ożywi na przykład shopperka Zary, która świetnie pasuje do większości stylizacji na tę porę roku.

aaaaa

My możemy zaproponować Ci kolorowe kapelusze, których bezkompromisowy urok doda elegancji i przykuje uwagę.

4062cf10518a7bfd737193d0cdcbc2ba
400_400_productGfx_bb9f7fba255a031324dc4d21d88ec6d9

Panowie także mają pole do popisu w kwestii barwnych stylizacji. Męska moda nie musi być nudna – faceci, pokażcie na co was stać! Przecież i w was drzemie zmysł estetyczny – pora pozwolić mu działać. Inspiracją dla was mogą być zdjęcia z tygodnia mody męskiej w Londynie.

FotorCreated
Czy ktoś kiedyś zastanawiał się, ile możliwości drzemie w tak często niedocenianym kapturze? Projektanci Kenzo – na pewno, czego dowodem są wyraziste stylizacje i nietuzinkowy wygląd ubrań z kolekcji roku 2015.

kenzo-pre-fall-2015-fot-mat-prasowe

Nie daj się jesiennej chandrze – szafa nawet teraz to nie miejsce na smutek i szarość! Zamiast burej kurtki załóż energetyczny, jaskrawy płaszczyk, głowę otul w wielki kaptur z czerwonym „misiem”, a na ramię zarzuć jasną, przykuwającą wzrok torebkę. Gwarantujemy, że świat wokół również nabierze kolorów. W końcu to, jak wyglądamy i to, jak się czujemy, jest ze sobą bardzo ściśle związane.

Martyna Kursa

Obserwuj Przyjaciele Porthosa:

Tworzymy zespół ludzi zaprzyjaźnionych z Porthosem i chcemy wnosić wszystko co najlepsze tworzenie tej strony. Piszemy o tym co nas inspiruje i interesuje.